Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Протидія корупції

Вимоги законодавства щодо запобігання корупційним проявам

Знайомство зі системою е-декларування

Поширені запитання

Пам'ятка декларанта

Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні

05 травня 2018 року у Центрі надання адміністративних послуг в м.Вовчанськ відбувся семінар-тренінг  щодо додаткових заходів фінансового контролю (про факт суттєвої зміни майнового стану суб'єкта декларування)

ПОЛОЖЕННЯ про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації

Про визначення уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції у Вовчанській райдержадміністрації

Звіт за ІІ квартал 2019 року

На виконання листа Харківської обласної державної адміністрації від 02 жовтня 2015 року №01-84/7261 «Щодо організації роботи з питань запобігання і протидії корупції» Вовчанська района державна адміністрація повідомляє, що протягом  2 кварталу 2019 року проведена наступна робота:

Вовчанською районною державною адміністрацією розроблений  План заходів щодо запобігання і протидії корупції в Вовчанській районній державній адміністрації на 2019 рік та затверджений  02 січня 2019 року.

З працівниками управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації проводилися навчання щодо вивчення основних положень Закону України  «Про запобігання корупції» та інших нормативно – правових актів антикорупційного спрямування.        Проводилася робота щодо недопущення можливості виникнення конфлікту інтересів державних службовців районної державної адміністрації, а також обов’язковості повідомлення про наявність конфлікту інтересів та пошуку шляхів його врегулювання і усунення.

Державні службовці райдержадміністрації до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень протягом 2 кварталу 2019 року не притягалися.

На офіційному веб – сайті районної державної адміністрації щотижнево оновлюється реєстр документів, що містять публічну інформацію.

Протягом 2 кварталу 2019 року управліннями та відділами райдержадміністрації створена дієва система взаємодії з громадськістю шляхом розміщення в засобах масової інформації повідомлень про роботу райдержадміністрації, а також  додерження антикорупційного законодавства державними службовцями та посадовими особами. Ведеться рубрика

«Людина і закон» в місцевій газеті  «Хлібороб».

Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб – сайті районної державної адміністрації постійно розміщуються інформаційні матеріали про діяльність  сектору, про роботу із зверненням громадян, представлено форму запиту на інформацію, графіки особистих та виїзних прийомів керівництва районної державної адміністрації.

На офіційному  веб- сайті Вовчанської районної державної адміністрації є посилання «Повідом про корупцію», в якому зазначено відповідальну особу

із запобігання  та виявлення корупції, номер телефону, адресу, куди можна звернутися.

Відповіді на звернення громадян надаються своєчасно, в терміни, визначені чинним законодавством. При розгляді звернень громадян фактів виникнення конфлікту інтересів у діях державних службовців  не виявлено. Основною процедурою призначення на посади державних службовців є конкурсний відбір. З цією метою в  державній адміністрації утворені 2 конкурсні комісіі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» :

  1. в апараті Вовчанської районної державної адміністрації та структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права;

2. в  структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації зі  статусом юридичної особи публічного права.

За 2 квартал 2019 року проведено 3 засідання конкурсних комісій. Інформація щодо умов проведення конкурсу  та результатів проведених конкурсів розміщується на офіційних веб – сайтах Національного агенства України з питань державної служби та Вовчанської районної державної адміністрації.

В райдержадміністрації вживаються  заходи  щодо запобігання порушення законодавства, добору, розстановки і підготовки кадрів, додержання вимог законодавства  при просуванні по  службі, посилення виконавчої і трудової дисципліни. Робота спрямована  на підвищення

особистої відповідальності кожного державного службовця, недопущення використання державними службовцями своїх повноважень у корисних цілях, попередження корупційних правопорушень. Обставини щодо обмеження роботи близьких осіб не виникало.

З метою запобігання та протидії корупції, попередження та припинення корупційних діянь під час здійснення державних закупівель уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції щомісячно проводить моніторинг закупівель. За 2 квартал 2019 року корупційних діянь не виявлено.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 19.02.2015 року № 41 «Про початок проведення у районній державній адміністрації перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення

влади», в райдержадміністрації проводяться  такі перевірки відносно державних службовців Вовчанської райдержадміністрації, які вступили на

державну службу вперше. Вовчанською районною державною адміністрацією у червні місяці 2019 року проводилась така перевірка стосовно 1 особи.

Відносно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливого відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, згідно із Законом України «Про

запобігання корупції», постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної  перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, і внесенням змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться спеціальна перевірка. За  2 квартал 2019 року така перевірка не проводилася.

Питання щодо запобігання і протидії корупції розглядалися на :

- на навчанні-семінарі щодо недопущення фактів неподання декларації державними службовцями райдержадміністрації та відповідальність за неподачу декларації  (02.04.2019 р.)

20 травня  2019 року головним спеціалістом  сектору управління персоналом аппарату  райдержадміністрації ( уповноваженою з питань запобігання та виявлення корупції) була проведена бесіда у фінансовому

управлінні  райдержадміністрації на тему: «Зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення до НАЗК».

30 травня 2019 року року головним спеціалістом  сектору управління персоналом аппарату  райдержадміністрації ( уповноваженою з питань запобігання та виявлення корупції) був проведений семінар на тему: «Конфлікт інтересів в умовах державної служби».

18 червня 2019 року головним спеціалістом  сектору управління персоналом аппарату  райдержадміністрації ( уповноваженою з питань запобігання та виявлення корупції) була проведена бесіда в структурних підрозділах  райдержадміністрації зі статусом юридичної особи публічного права на тему: «Зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення до НАЗК».

Юридичним відділом апарату районної державної адміністрації перевіряються проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації та інші нормативні документи. Відповідальна особа з питань запобігання та виявлення корупції здійснює візування проектів розпоряджень

голови райдержадміністрації та наказів керівника апарату райдержадміністрації, які можуть містити корупційну складову.

На офіційному веб-сайті Вовчанської райдержадміністрації постійно висвітлюється інформація щодо результатів виконання антикорупційного

законодавства та заходів по запобіганню і протидії корупції, з метою інформування громадськості і населення району.

Здійснюється перевірка проектів розпоряджень голови райдержадміністрації нормативно – правового характеру, з кадрових питань

на наявність корупціогенних факторів, з метою попередження корупційних правопорушень та унеможливлення виникнення конфлікту інтересів.

Організація роботи з питань  запобігання та протидії корупції серед державних службовців перебуває під постійним контролем голови районної державної адміністрації.

Звіт за І квартал 2019 року

На виконання листа Харківської обласної державної адміністрації від 02 жовтня 2015 року №01-84/7261 «Щодо організації роботи з питань запобігання і протидії корупції» Вовчанська района державна адміністрація повідомляє, що протягом  І кварталу 2019 року проведена наступна робота:

Вовчанською районною державною адміністрацією розроблений  План заходів щодо запобігання і протидії корупції в Вовчанській районній державній адміністрації на 2019 рік та затверджений  02 січня 2019 року.

З працівниками управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації проводилися навчання щодо вивчення основних положень Закону України  «Про запобігання корупції» та інших нормативно – правових актів антикорупційного спрямування.        Проводилася робота щодо недопущення можливості виникнення конфлікту інтересів державних службовців районної державної адміністрації, а також обов’язковості повідомлення про наявність конфлікту інтересів та пошуку шляхів його врегулювання і усунення.

Державні службовці райдержадміністрації до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень протягом І квартал 2019 року не притягалися.

На офіційному веб – сайті районної державної адміністрації щотижнево оновлюється реєстр документів, що містять публічну інформацію.

Протягом І кварталу 2019 року управліннями та відділами райдержадміністрації створена дієва система взаємодії з громадськістю шляхом розміщення в засобах масової інформації повідомлень про роботу райдержадміністрації, а також  додерження антикорупційного законодавства державними службовцями та посадовими особами. Ведеться рубрика

«Людина і закон» в місцевій газеті  «Хлібороб»,  матеріали про декларування доходів, про зміни в майновому стані суб'єкта декларування

( від 12 січня 2019 р.№ 1-2, від 19 січня 2019 р.№ 3).

Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб – сайті районної державної адміністрації постійно розміщуються інформаційні матеріали про діяльність  сектору, про роботу із зверненням громадян, представлено форму запиту на інформацію, графіки особистих та виїзних прийомів керівництва районної державної адміністрації.

На офіційному  веб- сайті Вовчанської районної державної адміністрації є посилання «Повідом про корупцію», в якому зазначено відповідальну особу

із запобігання  та виявлення корупції, номер телефону, адресу, куди можна звернутися.

Відповіді на звернення громадян надаються своєчасно, в терміни, визначені чинним законодавством. При розгляді звернень громадян фактів виникнення конфлікту інтересів у діях державних службовців  не виявлено. Уповноваженим з питань запобігання і виявлення корупції райдержадміністрації протягом січня – березня 2019 року проводилася перевірка  своєчасності подання електронних декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2018 рік. Державні службовці, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави у 2018 році, подали декларації про майно,

доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Декларації подані своєчасно, але мав місце випадок несвоєчасного подання декларації державним службовцем, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, мати, дитина якої потребує домашнього догляду. Декларація була подана 01.04.2019 року до Національного агентства з питань запобігання корупції. Про несвоєчасне подання деклараціїї було письмово повідомлено Національне агенство з питань запобігання корупції ( додаток 1 від 01.0.4.2019 року № 01-34/70).

Основною процедурою призначення на посади державних службовців є конкурсний відбір. З цією метою в  державній адміністрації утворені 2 конкурсні комісіі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» :

1. в апараті Вовчанської районної державної адміністрації та структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права;

2. в  структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації зі  статусом юридичної особи публічного права.

За І квартал 2019 року проведено 2 засідання конкурсних комісій в  структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації зі  статусом юридичної особи публічного права.

Інформація щодо умов проведення конкурсу  та результатів проведених конкурсів розміщується на офіційних веб – сайтах Національного агенства України з питань державної служби та Вовчанської районної державної адміністрації.

В райдержадміністрації вживаються  заходи  щодо запобігання порушення законодавства, добору, розстановки і підготовки кадрів, додержання вимог законодавства  при просуванні по  службі, посилення виконавчої і трудової дисципліни. Робота спрямована  на підвищення

особистої відповідальності кожного державного службовця, недопущення використання державними службовцями своїх повноважень у корисних цілях, попередження корупційних правопорушень. Обставини щодо обмеження роботи близьких осіб не виникало.

З метою запобігання та протидії корупції, попередження та припинення корупційних діянь під час здійснення державних закупівель уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції щомісячно проводить моніторинг закупівель. За   І квартал 2019 року корупційних діянь не виявлено.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 19.02.2015 року № 41 «Про початок проведення у районній державній адміністрації перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення

влади», в райдержадміністрації проводяться  такі перевірки відносно державних службовців Вовчанської райдержадміністрації, які вступили на

державну службу вперше. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у березні місяці 2019 року проводиться така перевірка стосовно 1 особи.

Відносно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, згідно із Законом України «Про

запобігання корупції», постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної  перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, і внесенням змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться спеціальна перевірка. За  І квартал 2019 року така перевірка не проводилася.

Питання щодо запобігання і протидії корупції розглядалися на :

- апаратних нарадах у голови райдержадміністрації;

- на навчанні-семінарі з заповнення електронних декларацій за 2018 рік державними службовцями райдержадміністрації (22.01.2019 р.)

18 березня 2019 року головним спеціалістом  сектору управління персоналом аппарату  райдержадміністрації ( уповноваженою з питань запобігання та виявлення корупції) була проведена бесіда у відділі освіти райдержадміністрації на тему: «Зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення до Національного агенства з питань запобігання корупції». Всі державні службовці районної державної адміністрації ознайомлені під підпис.

Юридичним відділом апарату районної державної адміністрації перевіряються проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації та інші нормативні документи. Відповідальна особа з питань запобігання та виявлення корупції здійснює візування проектів розпоряджень

голови райдержадміністрації та наказів керівника апарату райдержадміністрації, які можуть містити корупційну складову.

На офіційному веб-сайті Вовчанської райдержадміністрації постійно висвітлюється інформація щодо результатів виконання антикорупційного

законодавства та заходів по запобіганню і протидії корупції, з метою інформування громадськості і населення району.

Здійснюється перевірка проектів розпоряджень голови райдержадміністрації нормативно – правового характеру, з кадрових питань

на наявність корупціогенних факторів, з метою попередження корупційних правопорушень та унеможливлення виникнення конфлікту інтересів.

Організація роботи з питань  запобігання та протидії корупції серед державних службовців перебуває під постійним контролем голови районної державної адміністрації.

ЗВІТ

про проведену роботу з питань запобігання і протидії корупції за 2018 рік

На виконання листа Харківської обласної державної адміністрації від 02 жовтня 2015 року №01-84/7261 «Щодо організації роботи з питань запобігання і протидії корупції» Вовчанська района державна адміністрація повідомляє, що протягом 2018 року проведена наступна робота:

Вовчанською районною державною адміністрацією розроблений  План заходів щодо запобігання і протидії корупції в Вовчанській районній державній адміністрації на 2018 рік та затверджений  03 січня 2018 року.

З працівниками управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації проводилися навчання щодо вивчення основних положень Закону України  «Про запобігання корупції» та інших нормативно – правових актів антикорупційного спрямування. Заведений журнал ознайомлення державних службовців вперше прийнятих на державну службу. За 2018 рік  6 державних службовців вперше прийнятих на державну службу ознайомлено з основними положеннями Закону України  «Про запобігання корупції» та іншими нормативно – правовими актами антикорупційного спрямування під підпис.

Проводилася робота щодо недопущення можливості виникнення конфлікту інтересів державних службовців районної державної адміністрації, а також обов’язковості повідомлення про наявність конфлікту інтересів та пошуку шляхів його врегулювання і усунення.

Державні службовці райдержадміністрації до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень протягом  2018 року не притягалися.

На офіційному веб – сайті районної державної адміністрації щотижнево оновлюється реєстр документів, що містять публічну інформацію. Станом на 01.01.2019 внесено 804 розпорядження голови райдержадміністрації.

Протягом  2018 року управліннями та відділами райдержадміністрації створена дієва система взаємодії з громадськістю шляхом розміщення в

засобах масової інформації повідомлень про роботу райдержадміністрації, а також  додерження антикорупційного законодавства державними службовцями та посадовими особами. Ведеться рубрика  «Людина і закон» в

місцевій газеті  «Хлібороб»   матеріали про декларування доходів ( від 31 березня 2018 р.№ 13).

Згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб – сайті районної державної адміністрації постійно розміщуються інформаційні матеріали про діяльність  сектору, про роботу із зверненням громадян, представлено форму запиту на інформацію, графіки особистих та виїзних прийомів керівництва районної державної адміністрації.

На офіційному  веб- сайті Вовчанської районної державної адміністрації є посилання «Повідом про корупцію», в якому зазначено відповідальну особу

із запобігання  та виявлення корупції, номер телефону, адресу, куди можна звернутися.

Відповіді на звернення громадян надаються своєчасно, в терміни, визначені чинним законодавством. При розгляді звернень громадян фактів виникнення конфлікту інтересів у діях державних службовців  не виявлено. Уповноваженим з питань запобігання і виявлення корупції райдержадміністрації протягом січня – березня 2018 року проводилася перевірка  своєчасності подання електронних декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік. Державні службовці, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави у 2017 році, подали декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Декларації подані своєчасно.

Основною процедурою призначення на посади державних службовців є конкурсний відбір. З цією метою в  державній адміністрації утворені 2 конкурсні комісіі на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» :

1. в апараті Вовчанської районної державної адміністрації та структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права;

2. в  структурних підрозділах Вовчанської районної державної адміністрації зі  статусом юридичної особи публічного права.

За 2018 рік проведено 28 засідань конкурсних комісій. Інформація щодо умов проведення конкурсу  та результатів проведених конкурсів розміщується на офіційних веб – сайтах Національного агенства України з питань державної служби та Вовчанської районної державної адміністрації.

В райдержадміністрації вживаються  заходи  щодо запобігання порушення законодавства, добору, розстановки і підготовки кадрів, додержання вимог законодавства  при просуванні по  службі, посилення виконавчої і трудової дисципліни. Робота спрямована  на підвищення особистої відповідальності кожного державного службовця, недопущення використання державними службовцями своїх повноважень у корисних цілях, попередження корупційних правопорушень. Обставини щодо обмеження роботи близьких осіб не виникало.

З метою запобігання та протидії корупції, попередження та припинення корупційних діянь під час здійснення державних закупівель уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції щомісячно проводить моніторинг закупівель. За  2018 рік корупційних діянь не виявлено.

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 19.02.2015 року № 41 «Про початок проведення у районній державній адміністрації перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення

влади», в райдержадміністрації проводилася така перевірка відносно державних службовців Вовчанської райдержадміністрації, які вступили на

державну службу у 2018 році. За  2018 року проведено 5 перевірок  згідно Закону України «Про очищення влади».

Відносно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливого відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, згідно із Законом України «Про

запобігання корупції», постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 171 «Про затвердження Порядку проведення спеціальної  перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищенним корупційним ризиком, і внесенням змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться спеціальна перевірка. За  2018 рік проведено 6 спеціальних перевірок.

Питання щодо запобігання і протидії корупції розгляд

   Количество строк:  
 

ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації