Вовчанська районна державна адміністрація

Харківська область

Державна служба зайнятості

Наша Держава бере новий курс щодо підходів співпраці з громадянами з робочою назвою «Держава в смартфоні». Це є спрощення надання та одержання послуг державних інституцій, швидкий доступ до власних он-лайн кабінетів та державних установ за допомогою будь-якої точки доступу до Інтернет-мережі (наприклад, вдома).

Державна служба зайнятості вже сьогодні розробила та впровадила електронні сервіси, які пришвидшують працевлаштування осіб, в тому числі електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців.

Про можливості електронних сервісів служби для роботодавців ми обов’язково проінформуємо вас у наступних публікаціях, а сьогодні приділимо увагу тим, хто шукає роботу.

Реєстрація громадян у службі зайнятості відбувається під час особистого прийому. Якщо особа бажає пройти реєстрацію або отримати консультацію спеціаліста, вона може скористатися записом на відвідування дистанційно. Для цього необхідно зайти на сайт Державної служби зайнятості «Електронна черга» та внести інформацію щодо прізвища, ім’я, по-батькові, обрати мету відвідування, центр зайнятості, зручний день та час зустрічі. Саме цей час буде зарезервований у графіку для вашого прийому.

Нововведенням також є електронний кабінет шукача роботи. Електронний кабінет шукача роботи – це зручний та ефективний спосіб дистанційної взаємодії зі службою зайнятості. Щоб мати змогу ввійти до свого он-лайн кабінету, шукач роботи, за допомогою співробітників філії, повинен внести до електронної системи адресу електронної пошти, логін та пароль. Завдяки  цьому, безробітний з домашнього комп’ютера чи телефону, що має підключення до Інтернету, може скористатися власним електронним кабінетом, щоб переглянути вакансії, створити резюме, скористатися інтернет-платформою «Профорієнтація та розвиток кар’єри» тощо.

Для пришвидшення працевлаштування також впроваджено інтерактивну карту вакансій у сервісі Google. Тепер за допомогою мобільного телефону ви можете оперативно ознайомитись з інтерактивною картою вакансій за допомогою «Google maps», де міститься інформація про вимоги роботодавця до кандидата, розмір заробітної плати, контакти роботодавця та фахівців служби зайнятості. За допомогою QR-кода, маючи відповідні налаштування свого пристрою мобільного зв’язку, ви можете зайти на посилання карти вакансій Вовчанського району.

Вовчанська районна філія Харківського обласного центру зайнятості також має свою сторінку у соціальній мережі Facebook. Щоденно вона наповнюється новою актуальною інформацію, що є корисною для всіх категорій громадян та роботодавців. Фахівці філії із задоволенням діляться з відвідувачами новинами свого професійного життя. Відвідайте і ви нашу Facebook-сторінку і підпишіться, щоб бути в курсі подій!

 

 

 

ХТО ТАКИЙ КАР’ЄРНИЙ РАДНИК

Одним з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості в поточному році є впровадження інституту кар’єрного радника для безробітних. Саме кар’єрні радники виступають єдиним куратором для безробітних, покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних інтересів клієнта. Кар’єрний радник – та сама дієва та вкрай необхідна ланка між безробітним та потенційним роботодавцем.

Кар’єрні радники допомагають безробітному усвідомити свої сильні особисті якості, наявні переваги перед конкурентами, виступають ініціатором при складанні індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування, навчають самостійно шукати роботу, готуватися до співбесіди та створити ефективне резюме.

Психологічна підтримка клієнта, мотивація задля досягнення поставлених цілей, навчання долати психологічні перешкоди – це також функції кар’єрного радника. Під час роботи з клієнтами кар’єрні радники надають інформацію про можливість та умови проходження професійного навчання, та інше.

Перш ніж ввести в дію інститут кар’єрного радника, служба зайнятості започаткувала програму навчання та адаптацію спеціалістів, які будуть виконувати ці функції.

До впровадження на практиці функцій реєстратора долучаються також директори центрів зайнятості та філій, забезпечуючи  індивідуальний підхід до кожного клієнта та аналіз основних питань, з якими звертаються до служби зайнятості.

Професійна орієнтація школярів влітку

У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень - обрати справу за покликом душі, тобто майбутню професію. Вибір професії, яка має відповідати інтересам, нахилам і особливостям характеру  молодої людини - завдання складне і не завжди під силу підлітку. Тому треба постійно, починаючи з молодшого шкільного віку, цілеспрямовано допомагати формувати інтерес та виявляти схильності до певного виду професійної діяльності. Важливо, щоб учні добре орієнтувалися в світі професій, що є актуальними в їхньому місті, районі, регіоні.

17 липня 2019 року з метою сприяння професійному самовизначенню молоді, формуванню позитивного ставлення до професій, що користуються попитом на ринку праці, спеціалісти Вовчанської РФ Харківської обласної служби зайнятості організували проведення масового профорієнтаційного заходу в дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку "Барвінок" для 56 школярів, які перебувають на літньому відпочинку.
Спільно з керівництвом та вожатими організовувалися профорієнтаційні турніри ”Мої життєві та професійні плани” для популяризації робітничих професій, різноманітні художні та літературні конкурси: „Відгадай професію”, ”Професія на букву”. До участі у заході було запрошено соціального партнера - начальника відділу «Вовчанське бюро правової допомоги»  Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уханьову М.О., яка розповіла школярам старшого віку про поняття "булінг". Профінформувала щодо відповідальності за вчинення та замовчування булінгу, як запобігти цього явища в житті.

Сподіваємося, що допомога наших працівників стала корисною для дітей і в подальшому сприятиме їхньому визначенню у світі професії!

Співпраця організацій соціальної сфери

Соціальна робота - це складний процес, який вимагає міцних знань у галузі теорії управління, економіки, права, психології, соціології, педагогіки, медицини тощо. Її ефективність залежить від якості роботи, а значить, від рівня підготовки фахівця.

Головна задача соціального працівника полягає в тому, щоб допомогти громадянам, сім'ям, соціальним групам, що опинилися у скрутному становищі, розібратися в ситуації і знайти вихід, використовуючи особисту ініціативу, власну працю та наявні ресурси.

Унікальний курс із підвищення кваліфікації соціальних працівників «Всебічний огляд питань соціального захисту для соціальних працівників», який був розроблений на замовлення Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» м. Харків» проводить Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на базі Вовчанської РФ Харківського обласного центру зайнятості. Фінансову підтримку даного курсу здійснює Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Курс містить три модулі: «Соціальна робота», «Психологічні аспекти роботи з клієнтом», «Вимоги і норми обслуговування клієнтів на дому» та сприяє підвищенню ефективності роботи соціальних служб, волонтерських організацій з надання медико-соціальних послуг, психологічної та юридичної допомоги людям, яких торкнулася епідемія ВІЛ\СНІД, людям з туберкульозом, вірусними гепатитами, ув’язнених, груп ризику до зараження ВІЛ-інфекцією тощо.

Співпраця організацій соціальної сфери є важливим інструментом у формуванні професійних навичок соціальних працівників.

Набір у патрульну поліцію

17 липня 2019 року 15 безробітних осіб, які перебувають на обліку у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості, взяли участь у онлайн-ярмарку вакансій, спрямованому на задоволення та вирішення кадрових потреб Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції.

Присутні були проінформовані про проведення постійного набору на посаду поліцейського (інспектора) патрульної служби. Відвідувачі заходу дізнались про вимоги до кандидатів та особливості проходження тестування. Перші етапи відбору відбуваються у Харкові. Кандидатів, які успішно пройдуть всі етапи конкурсу, направлятимуть на навчання до Академії патрульної поліції у Києві.

Безробітні отримали інформацію про заробітну плату, соціальне забезпечення патрульних згідно діючого законодавства, перспективи кар’єрного росту.Паспорти обласних центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

«ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА» ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ БЕЗРОБІТНИХ - ЦЕ ШВИДКО І ЗРУЧНО

Служба зайнятості, підтримуючи сучасні тенденції, активно впроваджує сучасні сервіси з метою надання повного спектру якісних послуг населенню та роботодавцям.

Завдяки сервісу «Електронна черга» на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua, сьогодні є можливість, не виходячи із дому та не витрачаючи часу й коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України, у тому числі й до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості. Для запису необхідно лише обрати дату і час відвідування, вказати мету відвідування, роздрукувати для зручності талон, або відправити його на електрону пошту.

«Електронна черга» забезпечує підтримку можливостей самообслуговування громадян і це лише частина змін тому, що мета Державної служби зайнятості – це допомога людині, яка шукає роботу.

Електронна черга – це швидко і зручно! Цінуйте свій час – користуйтеся новими опціями, створеними саме для Вас!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЯК ПОДОЛАТИ ХВИЛЮВАННЯ ПЕРЕД СПІВБЕСІДОЮ

Ти практично за крок від бажаної робити? І тут раптом... це недоречне хвилювання. Як опанувати себе? Ось декілька порад, які допоможуть позбутися власних переживань.

  • Вирушаючи на співбесіду, налаштуйся на успіх, говори собі, що все обов’язково буде гаразд. Концентруйся тільки на позитиві. Якщо ж раптом голову почнуть атакувати негативні думки, спробуй їх одразу позбутися. Адже, як відомо, на чому людина концентрується, те вона і «притягує» у своє життя.
  • Правильне глибоке дихання — хороший помічник у боротьбі з хвилюванням. Щоб наситити кров киснем і налагодити нормальне серцебиття, навчися глибоко дихати при перших ознаках хвилювання. Тільки не бери приклад з риби, яка залишилась без води, – це може спричинити перенасичення киснем і викликати запаморочення.
  • Ще один секрет, який допоможе позбутися хвилювання, – це підготовка до співбесіди. Особливої уваги, окрім написання резюме, потребує також зовнішній вигляд. Про толерантність, привітність та пунктуальність – годі й говорити! Чим краще будеш підготовлений до співбесіди, тим менше буде хвилювання.

Ти ще досі перебуваєш в пошуку роботи і не знаєш, де її знайти? Тоді завітай до служби зайнятості, тут тобі запропонують безліч різноманітних вакансій.

13 ЦІКАВИХ МОМЕНТІВ, ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ ПРИ ПРИЙОМІ НА РОБОТУ

Ваші знання і досвід роботи відіграють основну роль при прийомі на нову посаду. Але все ж крім банальних речей на успішний результат співбесіди впливають деякі не найочевидніші обставини. Знаючи ці нюанси, буде набагато легше показати себе перспективним, компетентним кандидатом і підвищити свої шанси на отримання бажаної посади.

1. Погода в день співбесіди

Науковці провели дослідження, які свідчать про те, що погода впливає на результат важливих справ. Погода діє як на вас, так і на рекрутера. Метеозалежні люди будуть не такі уважні й навіть дратівливі. Кандидати, яких опитали в похмуру, дощову погоду часто отримують результат приблизно на 1% гірший, ніж ті, хто проходив співбесіду в ясний теплий день. Якщо є можливість, краще призначати співбесіду на сонячний день.

2. Як рано ви прийшли на співбесіду

Експерти з питань праці вважають, що прийти заздалегідь — гарна ідея, але занадто ранній прихід може знизити ваші шанси. Рекрутер може подумати, що ви надто хвилюєтеся чи навіть намагаєтеся чинити на нього тиск. Тому плануйте свій візит на 5-10 хвилин раніше від призначеного часу. Або зачекайте на вулиці чи в машині.

3. Яким за чергою заходите в кабінет

Не будьте першим в черзі. Рекрутери підсвідомо порівнюють кожного кандидата з попереднім, і перший буде початковим пунктом для всіх подальших, отже малоймовірно, що він когось перевершить.

Але й останнім теж бути не варто. Грає роль втома від прийняття рішень після кількох спроб вибору. Особливо якщо співбесіду призначено в самому кінці робочого дня — це може спрацювати проти вас.

Не будьте в середині. Ідеально — бути «перед нею». Є така схильність у людей — давати нижчу оцінку ближче до кінця процесу, особливо якщо у ваших конкурентів уже є певна кількість позитивних рекомендацій.

4. Колір вашого одягу на співбесіді

На думку більшості HR-фахівців, найкраще рішення — прийти на співбесіду в одязі консервативних кольорів, наприклад в чорному, синьому чи коричневому. Не варто вдягати одяг помаранчевого та інших яскравих кольорів, креативність краще показувати пізніше, якщо вона необхідна.

5. Яке місце краще зайняти

Коли вам пропонують сісти, а стілець стоїть не так, як зручно вам, не соромтеся розвернути його або перекласти. Так ви покажете рекрутеру, що він має справу з упевненим та ініціативним кандидатом. Що, відповідно, підвищить ваші шанси на успіх.

6. Наскільки ви себе любите

Надмірно самозакохані або люди з завищеною самооцінкою отримують пропозиції про роботу частіше, ніж інші. Просто вони вміють себе розрекламувати та переконати у своїй необхідності. І рекрутеру нічого не залишається, окрім як вважати так само.

7. Пропозиція випити чаю/кави

Якщо на співбесіді вам пропонують чашечку кави або чаю, орієнтуйтеся по ситуації. Якщо є секретар, який приготує напій, то варто погодитися, якщо немає — краще відмовитися, тому що рекрутеру не потрібно витрачати дорогоцінний час на приготування кави.

8. Положення рук при розмові

Виважена, правильна жестикуляція додає словам сили та виразності, впливає на те, що подумає про вас співрозмовник.

Відкриті долоні вказують на щирість, що підвищує шанси отримати роботу. Руки, повернені долонями донизу, свідчать про домінування — гарну рису для керівної посади.

Якщо ви будете ховати руки, наприклад тримати їх в кишенях, рекрутеру може видатися, що вам є що приховувати, і у нього з’являться сумніви щодо вас.

Руки, складені на грудях, — оборонна позиція, означає розчарування або незгоду, що, звичайно, теж зіграє проти вас.

9. Звук вашого голосу і наявність акценту

Дивно, але в найближчому майбутньому деякі компанії зможуть за голосом пошуковця визначити, підходить він на їх вакансію чи ні. Оцінюватися буде привабливість голосу, чи заслуговує він довіри, командний чи заспокійливий тон він має та інші характеристики, необхідні для обраної сфери діяльності.

А ще, як це не прикро, деякі керівники вважають, що кандидати, у яких наявний іноземний акцент у мові, мають менше навичок керівної діяльності. Що теж несправедливо, але все ж варто врахувати.

10. Наскільки ви спітніли

Потовиділення свідчить про те, що ви нервуєте, а це може підірвати всю вашу впевненість. Лайфхак — попросіть склянку холодної води, поки чекаєте початку співбесіди. Температура тіла знизиться, і потовиділення припиниться.

11. Ваше ставлення до інших людей

Ваше ставлення до людей може розповісти більше, ніж резюме. Ейчар може звернути увагу на те, як ви спілкуєтеся з працівниками офісу аж до прибиральниць. Будьте ввічливі з усіма, це підвищить ваші шанси.

12. Де ви виросли

Якщо раптом виявиться, що ви з ейчаром виросли в одному місті чи районі, це зіграє вам на руку. Адже підсвідомо люди тягнуться до того, з ким мають щось спільне.

13. Коли відправити e-mail

Важлива частина співбесіди — стежити за її результатами. Ознайомитися з ними можна поштою, надіславши e-mail. Але і тут варто пам’ятати про час. Найкраще відправити лист протягом доби після співбесіди, але обов’язково в робочі години. Якщо будете чекати занадто довго, працедавець може припустити, що ви не зацікавлені в роботі чи просто забуде про вас.

Ви часто змінюєте роботу, чи були якісь неочевидні фактори, завдяки яким вас прийняли, а може, навпаки, не прийняли на посаду? Щира зацікавленість і чесне виконання своїх обов'язків – найкращий шлях для початку успішної кар'єри. Тобто, успіх можна розглядати як суму особистісних якостей, професійних можливостей та наполегливості у пошуку роботи.

НА ВОВЧАНЩИНІ ТРИВАЮТЬ ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ З ЕКОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

У Вовчанському районі продовжуються громадські роботи, що мають на меті покращення екологічного стану місцевості. Такі роботи виконують безробітні за направленням центру зайнятості. Роботи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, санітарної очистки місць відпочинку є пріоритетними для голови Вільчанської селищної ради, оскільки такі роботи приносять чималу користь мешканцям громади. Так, завдяки громадським роботам з екологічного захисту навколишнього середовища, мешканці селища мають змогу відпочити у чистому парку або сквері, а безробітні, які беруть участь в таких роботах, отримати додатковий дохід.

Дякуємо Вам за співпрацю!

ВЗАЄМОДІЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ З ПРАТ «ВОВЧАНСЬКИЙ АГРЕГАТНИЙ ЗАВОД» ЩОДО ЗАДОВОЛЕННЯ КАДРОВОЇ ПОТРЕБИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ

З метою задоволення кадрової потреби та сприяння працевлаштуванню молоді, у жовтні фахівцями з профорієнтації Вовчанської районної філії ХОЦЗ було проведено цикл професіографічних екскурсій на ПрАТ «Вовчанський агрегатний завод» для студентів Вовчанського коледжу ХНТУСГ ім. П.Василенка.

Представники підприємства ознайомили молодь з особливостями професій металообробної сфери, актуальними вакансіями, умовами праці, соціальними гарантіями для працівників тощо. Фахівці заводу займаються проектуванням, розробкою та виробництвом агрегатів літальних апаратів, а також виготовляють деталі для автомобілів. Зараз підприємство має гостру потребу в кваліфікованих кадрах, тому із задоволенням співпрацює з молоддю, в тому числі і випускниками коледжу. Відсутність професійних навиків та трудового досвіду молодих людей не стає проблемою, адже завод має можливість готувати кадри безпосередньо на виробництві.

Студенти мали можливість поспілкуватись зі спеціалістами підприємства різних напрямків, отримати відповіді на власні запитання, побачити на власні очі, як проводиться обробка металу під час технологічних процесів та які методи і способи при цьому використовуються. В профорієнтаційних заходах взяли участь 50 студентів коледжу.

НАВЧАННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОСНОВАМ КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАМОТНОСТІ

У зв’язку з поетапним впровадження Урядом України медичної реформи, а саме введення обов'язкового електронного супроводження прийму пацієнтів у лікарняних закладах, виникла нагальна потреба щодо набуття частиною медичних працівників знань та практичних вмінь роботи з персональним комп'ютером.

Серед співробітників медичних закладів Вовчанського району рівня лікарів, медсестер та реєстраторів було проведено опитування, з якого стало зрозумілим, що третина респондентів взагалі не користується комп’ютерами. Третина володіє ними на достатньому рівні. Третина щось вміє, але вважає, що треба ще вчитись. Дана проблема у Вовчанському району знайшла вирішення завдяки службі зайнятості.

Завдяки сприянню Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, було прийнято рішення провести навчання за навчальною програмою «Автоматизація офісної роботи. Рівень І». Слухачі просто та цікаво отримують основні відомості про операційну систему Windows, пізнають основи роботи з текстовим редактором Word та програмою Exel.

Вечірні курси організовані на базі Вовчанської районної філії ХОЦЗ, де зараз проходять навчання 20 працівників медичної сфери.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ПОРАДА БАТЬКАМ

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги залежить, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, затребуваність у житті, а також рівень матеріального добробуту людини.

Чим може зарадити державна служба зайнятості випускникам та їх батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.

Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.

Шановні батьки! Запрошуємо вас скористатися консультаціями фахівців з профорієнтації Вовчанської районної філії ХОЦЗ, оскільки саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Тому ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії є важливою! Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

Телефон для довідок: (05741)4-23-80, відділ активної підтримки безробітних Вовчанської РФ ХОЦЗ

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ ОТРИМАТИ або ЗМІНИТИ ПРОФЕСІЮ!

У ЛИСТОПАДІ 2019 року Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості буде проводити навчання за професіями:


1. ШТУКАТУР (строки навчання з 12.11.2019 по 06.03.2020).

2. МАЛЯР (строки навчання з 13.11.2019 по 19.05.2020).

3. КРАВЕЦЬ (строки навчання з 21.11.2019 по 03.09.2020).

4. МАНІКЮРНИК (строки навчання з 01.11.2019 по 18.02.2020).

Для безробітних громадян навчання безкоштовне.

У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За додатковою інформацією щодо умов навчання звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ДЕНЬ КАР’ЄРИ

Момент вибору професії – чи не найважливіший у житті кожної людини. Так, цей вибір зворотній та не остаточний, рішення можна змінювати багато разів протягом життя, але ж хочеться не помилитися з самогог початку. Бо з моменту обрання бажаної спеціальністі починається шлях освоєння професії, отримання тих цінних знань і навичок, що з роками допоможуть стати кращим у своїй справі, зробити кар’єру, здобути визнання.

16 жовтня 2019 року теплим сонячним ранком, за сприяння служби зайнятості Вовчанського району, був проведений профорієнтаційний захід для жителів та учнів Старосалтівської ОТГ «Моя професія – мій вибір – мій успіх!». В святковому міроприємстві із задоволенням взяли участь представники відділу освіти молоді та спорту Старосалтівської селищної ради та навчальних закладів Вовчанського району: КЗОЗ Вовчанський медичний коледж, Вовчанський коледж ХНТУСГ ім. П.Василенка, Старосалтівський професійний аграрний ліцей.

Відкрила захід майбутня випускниця Старосалтівської ЗШ Карнаух Катерина з піснею про Україну. Щирим словом та запальним танком привітали гостей студентки медичного коледжу Червона Аліна, Горобинська Анастасія, Ольхова Олена разом з головою профорієнтаційної ради Злобіною Наталією Володимирівною. Додали гарних емоцій піснею про коледж студенти Вовчанського коледжу ХНТУСГ ім. П.Василенка Владислав Пономарьов та Дарина Желновач, виступив з авторським віршем Владислав Никоненко.

Директор Старосалтівської ЗШ Шевченко Альона Вікторівна. відзначила, що за сприяння Держаної служби зайнятості у такому святковому форматі захід проводиться вперше. Також вона наголосила, що сприятливим є і обраний час проведення зустрічі – жовтень, коли учні ще можуть не квапитися із визначенням майбутньої професії, та побажала зробити вдалий вибір.

Знайомство старшокласників із ВНЗ відбулося у два етапи: спочатку кожен заклад представив себе у короткій відеовізитівці, що супроводжувалась виступом представника, а потім у дітей була змога безпосередньо поспілкуватися та отримати більше інформації у працівників навчальних закладів.

Фахівець Вовчанської РФ ХОЦЗ Федоркова Світлана Олексіївна презентувала послуги служби зайнятості, ознайомила учнів з можливістю навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, поінформувала про тестування, яке проводиться безкоштовно на базі районної філії та на спеціалізованій онлайн-сторінці сервісу «Моя професія: консультаційна мережа» з метою професійного самовизначення особи.

Цей день запам'ятається дітям надовго, адже вони зарядилися позитивними емоціями на цілий день, отримали бадьорий настрій та безліч нових вражень.

ДОПОМОГА В ОПЕРАТИВНОМУ ПІДБОРІ КАДРІВ РОБОТОДАВЦЮ – КЛЮЧОВЕ НАПРАВЛЕННЯ В РОБОТІ СПЕЦІАЛІСТІВ ВОВЧАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ХОЦЗ

Роботодавці Вовчанського району, які звертаються до центру зайнятості з метою оперативного підбору персоналу, отримують детальні роз’яснення щодо правильності заповнення звітної форми 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», а також отримують ґрунтовну інформацію, про можливості оперативного підбору кадрів з використанням презентацій роботодавця та ярмарків вакансій, методів рекрутингу, а також розміщення вакансій в соціальних мережах.

У серпні-вересні 2019 року особливу потребу в кваліфікованих кадрах відчували підприємства освіти (школи, коледжі та інщі учбові заклади) Вовчанського району. У зв’язку з цим, спеціалістами Вовчанської районної філії ХОЦЗ була проведена робота по виявленню вакантних посад та їх укомплектуванню. В результаті роботи до бази було внесено понад 90 вакансій за різними посадами (викладачі вищих навчальних закладів, вчителі початкових класів, вихователі, кухарі, підсобні робітники, двірник тощо). З них 83 вакансії були укомплектовані шляхом направлення на роботу безробітних осіб. Таким чином, завдяки зусиллям спеціалістів Вовчанської районної філії ХОЦЗ, в учбових закладах працюють кваліфіковані працівники, які дають дітям не тільки ґрунтовні знання, а ще й турботу та опіку.

Оперативність підбору персоналу це не тільки економія часу роботодавця, якому терміново потрібні працівники, а ще й можливість для шукачів роботи швидко знайти нову цікаву посаду.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СУБ’ЄКТУ ГОСПОДАРЮВАННЯ – КОМПЕНСАЦІЯ ФАКТИЧНИХ ВИТРАТ У РОЗМІРІ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ, БЕЗРОБІТНОМУ – РОБОЧЕ МІСЦЕ ТА СТАБІЛЬНИЙ ЗАРОБІТОК

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського ОЦЗ під час проведення семінарів та особистих зустрічей з роботодавцями району проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо умов Порядку компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 №347 (із змінами).
Відповідно до Порядку, роботодавцю центром зайнятості компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску (22%) за працевлаштованих безробітних осіб на нові робочі місця за місяць, за який він сплачений.
Протягом січня - вересня 2019 року 11-ть роботодавців Вовчанського району скористались можливістю отримати компенсацію після працевлаштування на нові робочі місця 17-ох безробітних осіб.

Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не тільки розширює можливості суб’єкта господарювання в частині реалізації нових ідей, дає можливість зекономити власні кошти, а ще й гарантує безробітним отримати постійну роботу та стабільний заробіток.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ХАРКІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

На допомогу шукачам роботи у правильному виборі або зміні професії, у Вовчанській РФ Харківського обласного центру зайнятості на постійній основі проводиться профорієнтаційний семінар «Презентація навчального закладу державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)».

Під час заходу учасники отримують інформацію про актуальні на ринку праці професії, за якими здійснюється професійне навчання у навчальних закладах Харківської області, умови проходження професійного навчання та оволодіння новою професією за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

В ході семінару особлива увага привертається до проходження навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації у Харківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості з гарантією подальшого працевлаштування під конкретне замовлення роботодавця. Учасники ознайомлюються з графіками посадки груп на найближчі місяці.

Зацікавленість безробітних традиційно викликає інформація про індивідуальне навчання та стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця. Під час проведення семінару присутнім також пропонують пройти профдіагностичне тестування на предмет відповідності власних здібностей та нахилів до бажаної посади.

Зараз саме робітничі професії в більшій мірі затребувані на ринку праці. Кваліфікований робітник, маючи бажання та стимул до праці, не залишиться на довгий час без роботи та гідної заробітної плати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ

Вміння працювати з комп’ютерною технікою та знання основ комп’ютерних програм зараз стає обов’язковою вимогою у роботі працівників медичних установ. Незабаром паперова система карток пацієнтів та запис до лікаря стануть електронними. Тож медикам вже зараз треба готуватись до цього, – саме так можна окреслити мету запровадження курсів навчання основам комп’ютерної грамотності, які організовані при Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості. Сьогодні, 25 жовтня 2019 року, в приміщенні філії було розпочато навчання другої групи медичних працівників з вищезазначеного питання.

РОБОТА ІСНУЄ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЇЇ ШУКАЄ

В приміщенні Вовчанської РФ ХОЦЗ на постійній основі проходить інформаційний семінар із загальних питань зайнятості для безробітних осіб. Під час заходу фахівець відділу активної підтримки безробітних ознайомлює присутніх з переліком послуг служби зайнятості, правами та обов'язками безробітних згідно Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", та іншими основами законодавства, що регламентують сферу зайнятості.

На заході обговорюються питання ринкових відносин у сфері праці, попиту і пропозиції робочої сили в регіоні; поняття «підходяща робота», «страховий стаж», «застрахована особа» та державні гарантії окремих категорій громадян; умови надання статусу безробітного; права та обов’язки безробітних; матеріальне забезпечення у випадку безробіття; соціальні послуги служби зайнятості в період пошуку роботи.

Під час семінару наголошується, що служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.
Також учасники семінару ознайомлюються з вимогами роботодавців та актуальними вакансіями на ринку праці району.

ГЕНДЕРНИЙ ТИЖДЕНЬ

Фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості провели гендерний тиждень для безробітних. Мета заходу – сприяти забезпеченню гендерної рівності і конституційних прав громадян на ринку праці.

Участь у гендерному тижні взяли різні категорії безробітних, у тому числі молодь та жінки. До програми заходів увійшли такі семінари, як: «Презентація навчального закладу ДСЗ (ЦПТО ДСЗ)», «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», «Молодь на ринку праці», «Тренінг», "Презентація роботодавця" та ін.

У ході семінарів говорили про покращення становища жінки, забезпечення рівних із чоловіками можливостей щодо участі в політичному та суспільному житті. Розбиралися в питаннях зайнятості молоді та запобіганні торгівлі людьми.

У заходах гендерного тижня взяли участь 119 чол.

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ

Сьогодні питання легалізації зайнятості населення та виплати заробітної плати «не в конверті», як ніколи набуло актуальності, адже ні для кого не секрет, що від розміру заробітної плати залежить рівень соціального захисту найманого працівника. Легальна зайнятість, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем дають працівникові можливість оформити лікарняний лист, піти у оплачувану відпустку, одержати допомогу у разі отримання травм на виробництві та виплату допомоги по догляду за дитиною, а також можливість в перспективі отримати гідну пенсію.

Здійснюючи господарську діяльність, засновники та керівники підприємств беруть на себе відповідні зобов’язання, які визначаються не тільки у фінансовій відповідальності перед іншими суб’єктами господарювання, органами влади, а й у відповідальності перед найманими працівниками за дотримання державних гарантій у сфері соціально-трудових відносин.

Легалізація трудових відносин, та офіційна заробітна плата – це важливий напрямок тісної співпраці соціальних партнерів та роботодавців. Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації трудових відносин на ринку праці для офіційного працевлаштування шукачів роботи.

З метою інформування про послуги служби зайнятості фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості залучають роботодавців до співпраці, організовують для них семінари, круглі столи, ярмарки вакансій тощо. Інформація про послуги служби зайнятості, що отримує роботодавець, стає в нагоді на шляху до легалізації трудових відносин.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПАТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»

З метою співпраці та проведення спільних заходів, направлених на підтримку зайнятості, оперативному доборі та організації професійної підготовки фахівців для підрозділів регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця», в рамках проведення гендерного тижня, 23 жовтня 2019 року у Вовчанській РФ ХОЦЗ відбувся захід «Презентація роботодавця».

Сьогодні питання вільних вакансій за основними залізничними спеціальностями — одне з найзлободенніших для ПАТ «Укрзалізниця»: брак кадрів відчувається в усіх регіональних філіях товариства. Загалом є гостра потреба у фахівцях основних залізничних професій: чергові по станції, електромонтери й електромеханіки СЦБ та зв’язку, оглядачі-ремонтники вагонів, складачі поїздів, приймальники поїздів, слюсарі з ремонту, регулювальники швидкості руху, монтери колії, майстри колії, провідники пасажирських вагонів та інші.

Фахівці профорієнтаційного напрямку Вовчанської РФ ХОЦЗ ознайомили учасників заходу з кадровою потребою підприємства у висококваліфікованих робітниках, які забезпечують безперебійне і якісне перевезення пасажирів та вантажів, з можливістю здобуття робітничої професії та проходження стажування за сприяння ДСЗ. Також передбачено навчання для людей категорії 45+ за рахунок підприємства. У заході прийняли участь 15 безробітних осіб.

Реалії сьогодення говорять про те, що кваліфікований персонал їде працювати до сусідніх країн. Тому, щоб укомплектувати вакансії в нашій державі, фахівці Вовчанської РФ ХОЦЗ звертають увагу на кадрову потребу підприємства у робітниках залізничних професій і випускників навчальних закладів району з метою профілактики легальної зайнятості та уникнення молодіжного безробіття, а також працевлаштування молоді з урахуванням потреб сучасного ринку праці.

РЕАЛЬНИЙ ШАНС ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ

Вовчанською районною філією проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота для зареєстрованих безробітних щодо популяризації військової служби за контрактом у Збройних Силах України.

Спільно з представниками військкомату на постійній основі проволяться заходи, на яких представники військового комісаріату ознайомлюють присутніх з термінами контрактів, умовами та перспективами проходження військової служби за контрактом. Увага акцентується на належному грошовому забезпеченні. Присутні ознайомлюються з переліком вакантних посад рядового, сержантського та старшинського складу для проходження військової служби за контрактом у військових частинах Збройних Сил України.

Наші спільні заходи допомогають військовим комісаріатам знайти бажаючих піти на роботу – службу за контрактом. Це реальний шанс працевлаштуватися!

Телефон для довідок: (05741)4-23-80, відділ активної підтримки безробітних Вовчанської районної філії ХОЦЗ.

ХОЧЕТЕ БУТИ УСПІШНИМ – ВЧІТЬСЯ!

Сім причин, чому навчатись важливо

Перша: Освіта дає знання, а знання - це, дійсно, сила.

Знання забезпечують гарну платформу,яка дає можливість оцінити ваші здібності у тій чи іншій галузі, а відтак - сформувати навички, які потенційно приведуть вас до професійного успіху

Друга: Результати освіти дають можливість ухвалювати кращі, більш обґрунтовані рішення.

Освіта, як вчить принципам ухвалення рішень, так і дає додаткові знання, завдяки яким ці рішення будуть більш обґрунтованими.

Третя: Освіта допомагає розвивати емоційний інтелект і рятувати від обману

Ключовим в успіху в житті є здатність висловлювати і контролювати свої емоції та розуміти і реагувати на емоції інших людей. Психологи називають це емоційним інтелектом (EI). Розуміння психології людей, вміння комунікувати та переконувати, знання законів, правил та норм допомагає уникати проблем та, якщо вони виникли, легше знаходити шляхи їх вирішення. Неосвіченими людьми маніпулювати легше, вони не знають і не можуть захистити свої права.

Четверта: Освіта підвищує впевненість у собі

Освіта забезпечує впевненість у формулюванні та висловленні власних думок, позицій, ідей. Знання та набуття освіти допомагає вдосконалити індивідуальні навички та сприяє їх оптимальному використанню. Наявність якісної освіти змінює ставлення до вас і підвищує ваш статус.

П’ята: Освіта є важливою основою здорового і мирного суспільства.

Освіта значною мірою впливає на наше знання того, що є правильним і неправильним, посилює наш моральний компас - розуміння того, що є морально і етично прийнятним. Освіта також сприяє зниженню рівня злочинності у суспільстві. За статистикою, більшість кримінальних злочинів, включаючи розбій, крадіжки та інші протизаконні дії були здійснені малоосвіченими людьми.

Шоста: Освіта сприяє задоволенню особистих амбіцій, зростанню самоповаги та забезпеченню фінансової стабільності.

У житті може настати момент, коли ви не будете задоволені своєю роботою, і захочете кар’єрного росту або переходу на іншу роботу. Кваліфікація розширює вибір під час пошуку нової роботи, у тому числі із вищою оплатою. А це, у свою чергу, допоможе підвищити і самоповагу, бо підтвердить, що ви менше залежите від обставин.

Сьома: Освіта - це самовдосконалення

Освіта дає можливість зробити себе сильним, щоб керувати будь-якою ситуацією. Вона тримає вас у курсі норм та правил суспільства, в якому ви живете, а також дає вам можливість вимагати від тих, хто має владу, виправити їх недбалість чи промахи. Освіта ж у поєднанні з життєвим досвідом дає можливість впливати на прийняття важливих рішень і робити це з кращим розумінням та співчуттям до інших, тим самим покращуючи життя оточуючих.

Хочете жити краще – навчайтесь самі та обирайте освічених та досвідчених. Будьте мудрими!

Допомогти у виборі професії Вам завжди допоможуть фахівці Вовчанської служби зайнятості. Приходьте до нас за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15, або звертайтесь за телефоном 4-23-80.

ОПЕРАТИВНИЙ ПІДБІР КАДРІВ – ОСНОВНЕ НАПРАВЛЕННЯ У РОБОТІ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Допомога в оперативному підборі кадрів роботодавцю – ключове направлення в роботі спеціалістів Вовчанської районної філії ХОЦЗ.

Роботодавці Вовчанського району, що вперше звертаються до центру зайнятості з метою оперативного підбору персоналу, отримують детальні роз’яснення щодо правильності заповнення Звітності «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Також спеціалісти районної філії інформують роботодавців щодо можливостей оперативного підбору кадрів шляхом розміщення вакансій в соціальних мережах, використання методів рекрутингу, організації презентацій роботодавця та проведенню ярмарків вакансій.

Оперативність підбору персоналу це не тільки економія часу роботодавця, якому терміново потрібні працівники, а ще й можливість для безробітних осіб швидко знайти нову цікаву роботу.

ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!

За допомогою мобільного телефону ви можете оперативно ознайомитись з інтерактивною картою вакансій за допомогою «Google maps», де міститься інформація про вимоги роботодавця до кандидата, розмір заробітної плати, контакти роботодавця та фахівців служби зайнятості.

За допомогою QR-кода, маючи відповідні налаштування свого пристрою мобільного зв’язку, ви можете зайти на посилання карти вакансій Вовчанського району.

За додатковою інформацією ви можете завернутися до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості
За адресою: м.Вовчанськ, вул.1 – Травня, 15 тел.(057-41) 4-49-96

ВИКОРИСТАННЯ:
1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте інформацію!

ПРОФЕСІЙНЕ РЕЗЮМЕ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Сучасні ритми життя впливають на всі сфери людської діяльності. Звичайно, це відображається і в особливостях пошуку роботи. Саме тому державна служба зайнятості використовує практику проведення семінарів з техніки пошуку роботи, в програму яких включено тему підготовки резюме, щоб безробітні з будь-якою освітою могли не лише ознайомитися з цим поняттям, але й навчилися його практично використовувати.

На постійній основі у Вовчанській районній філії ХОЦЗ проводяться семінар "Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме” для безробітних, що перебувають на обліку.

Що ж таке резюме? Це коротка, позитивна та достовірна інформація про Вас як професіонала. Грамотно складене резюме – кращий спосіб самопрезентації роботодавцю. Таке резюме служить основою для запрошення Вас на співбесіду. Людина, яка звертається до центру зайнятості у пошуках роботи, може мати резюме з собою або ж скласти його в службі зайнятості за допомогою фахівців. При заповненні відповідних розділів персональної картки клієнта служби зайнятості як шукача роботи, відомості про нього формуються на сайтах Державної служби зайнятості та Харківського обласного центру зайнятості. Резюме складається як для загального пошуку, так і під конкретну вакансію.

Під час семінарів Вас ознайомлять зі структурою резюме, охарактеризують його основні види та детально прокоментувють вимоги до заповнення кожного з блоків документа.

Під час заходів учасники мають нагоду скласти та презентувати власне резюме. У Вас є необхідність у створенні резюме або відеорезюме? Зверніться до спеціалістів Вовчанської районної філії за адресою: м.Вовчанськ вул.1 Травня, 15 (відділ активної підтримки безробітних).

ЖИТТЯ НА ПРОДАЖ

На сьогодні питання боротьби з торгівлею людьми стало надзвичайно важливим для нашої країни. Адже існує багато чинників, що спричиняють міграцію. Основними з них є соціально-економічна криза, значна різниця в оплаті праці на батьківщині і за кордоном, дискомфорт від загальної нестабільності в державі та ін. Прагнучи кращої долі люди їдуть за кордон в пошуках високооплачуваної роботи і потрапляють в ситуації торгівлі людьми і подальшій експлуатації.

Для кращої поінформованості людей в даному питанні, у листопаді соціальний партнер Благодійний фонд «Карітас» для безробітних, які зареєстровані у Вовчанській районній філії Харківського центру зайнятості провів семінар на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Під час семінару обговорювалися основні чинники та мотиви, що спричиняють міграцію, наслідки трудової міграції, групи ризику торгівлі людьми, ознаки торгівлі людьми та роз’яснювалися етапи отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми. Також учасники отримали основні поради, як захистити себе, їдучи за кордон та куди можна звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію за кордоном. На завершення зустрічі було переглянуто та обговорено соціальний відеоролик «Життя на продаж». Дана інформація є актуальною і корисною для наших співвітчизників.

ПРОФЕСІЙНИЙ ВИБІР: ЯК ЗНАЙТИ СЕБЕ НА ЖИТТЄВОМУ ШЛЯХУ?

Кожна молода людина, набуваючи самостійності на певному етапі свого розвитку, перебуває у стані невизначеності, непевності, в стані страху перед майбутнім. Тому випускники, які стоять перед майбутнім професійним вибором, мають потребу у фахівцях профорієнтаційного напрямку. З цього приводу 14 та 15 листопада 2019 року для випускників Вовчанського ліцею №2 фахівцем служби зайнятості Вовчанської РФ ХОЦЗ було проведено два профорієнтаційних заходи «Моя професія – мій вибір – моє майбутнє!», на якому обговорювалися питання про важливість професійного підходу з урахуванням вимог сучасного ринку праці.

Фахівець наголосила, що проведені соціологічні дослідження засвідчують про стихійний вибір майбутньої професії кожного третього випускника, без всебічного аналізу реальних і потенційних ресурсів. Часто він залежить від випадкових факторів, наприклад, порад друзів або знайомих, гонитвою за модною професією,. Помилковість вибору згодом може призвести до глибокого розчарування, конфліктних ситуацій, до невпевненості у власних силах. Тому вибір професії — нелегка інтелектуально-психологічна справа.

Спеціаліст служби зайнятості проінформувала випускників про можливість проходження профорієнтаційного он-лайн тестування з метою визначення професійної спрямованості за допомогою Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри на веб-ресурсі «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», а також запросила учнів відвідати Вовчанську районну філію для можливості отримання додаткової консультації фахівців з профорієнтації. В заходах взяли участь 78 випускників.

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА

На жаль, для багатьох заробітна плата «у конверті» стала звичайним явищем і чомусь, навіть, нормою. Безрадісним залишається те, як молоді люди, а подекуди громадяни з неабияким життєвим досвідом погоджуються на «сіру» заробітну плату, не опікуючись, що нелегальне працевлаштування позбавляє працівника права на соціальні пільги, матеріальну допомогу, достойну пенсію, тобто знижує його соціальну захищеність.

Легалізація робочих місць передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшує надходження до бюджету, які раніше приховувалися від держави. Тому важливо, щоб не тільки роботодавець був зацікавлений легально працевлаштовувати своїх працівників, а і самі працівники дбали про своє майбутнє.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах» дозволить зняти соціальну напругу та отримати громадянами реальну соціальну підтримку. Також використання неоформленої праці є порушенням трудового законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення серед роботодавців Вовчанського району фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості щомісячно проводять семінари на тему «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам». Представники філії акцентують увагу слухачів на активних програмах для роботодавців, які створюють робочі місця, розповідають про послуги та переваги у співпраці із службою зайнятості. Результатом проведення таких семінарів в жовтні-листопаді 2019 року стало надання чотирма роботодавцями, які приймали участь в даних заходах, 5 вакансій. На даний час укомплектовані 4 вакансії з поданих та на 1 з них працевлаштована особа з інвалідністю.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних гарантій, забезпечте собі заможну старість, не сприяйте порушенню трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

ВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ У м.ВОВЧАНСЬК

В місті Вовчанську продовжуються громадські роботи з екологічного захисту навколишнього середовища

На території м. Вовчанськ тривають громадські роботи з екологічного захисту навколишнього середовища, які задовольнять суспільні потреби міста, мають економічну та соціальну користь для його мешканців. Роботи виконують безробітні за направленням центру зайнятості.
Так на протязі квітня-жовтня 2019 року завдяки незайнятим особам було ліквідовано 33 несанкціонованих сміттєзвалища, здійснено санітарну очистку берегів р. Вовча площею понад 6000 м. кв. За допомогою організації громадських робіт з екологічного захисту навколишнього середовища місто стає охайнішим, прибраним, чистим, а безробітні отримують додатковий заробіток.

СПІВБЕСІДА ОНЛАЙН – ШВИДКО, ЗРУЧНО І СУЧАСНО!

Незабаром інтерв’ю по скайпу стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу, тому вже зараз служба зайнятості звертає Вашу увагу на даний формат співбесіди майбутнього.

У листопаді фахівцями у Вовчанської районній філії було проведено «Ярмарок вакансій» в режимі онлайн з роботодавцем АТ "ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1", що займається будівництвом житлових та нежитлових будівель. Представник підприємства розповіла про наявні вакансії, умови роботи, обов’язки, рівень заробітної плати, про можливість та умови проживання в гуртожитку. Під час проведення заходу безробітні мали змогу вживу поспілкуватись з роботодавцем.

Долучайтеся і ви до таких співбесід! Слідкуйте за оголошеннями щодо наступних онлайн-співбесід на офіційному сайті Вовчанської районної філії Харківської обласної служби зайнятості у мережі Facebook.

ВМІННЯ ШВИДКО ЧИТАТИ ДОПОМОЖЕ НА ТЕСТУВАННІ

Спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ надають поради батькам і учням, як краще підготуватись до екзаменів.

Чим швидше ви ознайомитеся із завданнями, тим більше часу у вас буде на обдумування правильної відповіді.

1. Не варто промовляти кожне прочитане слово про себе.

Якщо ви позбавитеся цієї звички, то не тільки збільшите швидкість читання, а й почнете краще запам’ятовувати текст. Постарайтеся навчитися розбивати слова на групи та розуміти їх. Не читайте повільно і не робіть паузи, подумки відділяючи кожне слово. Потренуватися можна за допомогою газетної статті, бо вони розбиті на колонки. Так буде легше навчитися бачити, розуміти зміст рядка в цілому. Прочитаний текст не перечитуйте кілька разів, це збиває роботу мозку, який налаштувався на швидке читання. Навчіться розбивати текст на смислові частини, пробігшись перед цим по ньому поглядом.

2. Не бійтеся швидкого читання.

Вчіться читати побіжно, почніть з того, щоб, переглянувши очима пару рядків, засвоїти суть, запам’ятовуючи і виділяючи основні слова. Така «пробіжка» по тексту перед основним читанням допоможе зрозуміти думку автора. Також варто дивитися і складніші тексти. Це можна робити після прочитання – так матеріал освіжиться і закріпиться в голові. Щоб оцінити свою швидкість читання, застосовуйте «метод руки». Переміщуйте палець по рядку і суворо слідкуйте очима. Це допоможе заміряти швидкість читання. Старайтеся читати не словами, а абзацами, сторінками. Секрет швидкого читання в тому, що треба читати не промовляючи, зором.

3. Розширюйте кут зору та уваги.

Щоб навчитися швидко читати, треба працювати над так званим периферійним зором. Його суть схожа на роботу за комп’ютером, коли кожен палець відповідає за певні клавіші на клавіатурі. Так і тут, кожне око вихоплює фрагмент тексту. За рахунок цього можна бачити більшу частину тексту і не робити зайвих рухів очима. Так ви зможете навчитися читати вголос і швидко. Адже у мозку завжди буде запас слів, які ще не були промовлені, але вже виділені очима і зафіксовані мозком.

4. Читайте вголос.

Читати треба багато, щодня і в голос. Тренуйтеся, і тоді ви зможете досягти хорошого результату. Зверніть увагу на наші рекомендації, вони допоможуть швидко орієнтуватися в тексті та розуміти суть.

НОВІТНІ ІНТЕРНЕТ-ТЕХНОЛОГІЇ – ЦЕ ЗРУЧНО!

Листопад – завжди гаряча пора для фахівців державної служби зайнятості. З 8.00 години до 17.00 дня іде нескінченний потік громадян з метою пошуку роботи та реєстрації. В зв’язку з обмеженою транспортною доступністю виникає проблема у часі, бо більшість сезонних працівників проживають у сільській місцевості, і вчасно потрапити додому після прийому в центрі зайнятості не кожному вдається. Тому спеціалісти Вовчанської районної філії проводять роз’яснювальну роботу щодо використання інтернет-сервісу «Електронні послуги», за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Це не окрема додаткова черга, а інтегрована до вже існуючого графіку прийому, що надає можливість віддалено та заздалегідь зарезервувати час для свого відвідування.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на офіційному порталі Державної служби зайнятості: http:// www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги». Такий ресурс доступний не лише з комп’ютера, а й з мобільного телефону на базі програмного забезпечення Android та Apple.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІСЛЯ СПІВБЕСІДИ ТОБІ НЕ ТЕЛЕФОНУЮТЬ?

Нарешті! Ти відповів на всі каверзні питання під час співбесіди. А ще - зарекомендував себе як гарний спеціаліст, показав свою обізнаність про компанію, розповів, який ти геніальний і кращого годі шукати. Пообіцяв, що вірою та правдою будеш виконувати всі доручення і навіть більше. «Ми вам зателефонуємо», – сказав рекрутер, завершуючи розмову. І ти починаєш чекати на дзвінок…

Чекати можна досить довго, адже претендентів на вакансію багато. З кожною людиною потрібно провести співбесіду, перевірити документи, провести анкетування. Щоб дізнатися, що вирішив роботодавець, зателефонуй йому сам. Тим паче, що роботодавці люблять активних та зацікавлених у роботі кандидатів.

Також можна нагадати зайвий раз про себе, надіславши електронний лист із рекомендаціями від попередніх роботодавців.

Краще ходити на декілька співбесід одразу, а потім телефонувати та дізнаватися про результат. Кажуть банкіри: «Розкладай яйця в різні кошики». З часом твоя робота тебе неодмінно знайде!

Якщо ти шукаєш роботу – завітай до служби зайнятості! Тобі неодмінно нададуть вичерпну інформацію щодо вакансій та допоможуть з працевлаштуванням. Адреса Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15; телефон 4-49-96

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У СІЧНІ 2020 РОКУ!

Увага! У січні 2020 року у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбудеться посадка навчальних груп за наступними професіями:

✔Слюсар-ремонтник: період навчання - 15.01.20 – 01.07.20, термін навчання – 5,7 місяців, 14 осіб у групі.

✔Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням: період навчання - 16.01.20 – 04.05.20, термін навчання – 4 місяці, 15 осіб у групі.

✔Адміністратор: період навчання - 20.01.20 – 10.07.20, термін навчання – 6 місяців, 15 осіб у групі.

✔Перукар (перукар-модельєр): період навчання - 21.01.20 – 18.06.20, термін навчання – 5,5 місяців, 15 осіб у групі.

✔В’язальник трикотажних виробів та полотна: період навчання - 22.01.20 – 09.04.20, термін навчання – 3 місяці, 8 осіб у групі.

✔Педикюрник: період навчання - 27.01.20 – 04.05.20, термін навчання – 3,5 місяці, 15 осіб у групі.

✔Оператор верстатів з програмним керуванням: період навчання - 28.01.20 – 09.06.20, термін навчання – 5 місяців, 15 осіб у групі.

✔Манікюрник: період навчання - 29.01.20 – 18.05.20, термін навчання – 4 місяці, 15 осіб у групі.

Навчання відбувається за адресою: Харківська обл., м. Дергачі, вул. Наукова,1. У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За більш детальною інформацією звертайтеся за тел.: (05741) 4-20-35  та 4-49-96

Запрошуємо на навчання!

ЯК ЗНАЙТИ РОБОТУ В ІНШОМУ МІСЦІ?

Сьогодні ринок праці розвивається досить динамічно, тому якщо ти проживаєш там, де з робочими місцями не густо, можна розглянути питання пошуку роботи в іншому місті.

Як тобі така перспектива? Для когось – це норма, оскільки все життя проходить на колесах та чемоданах. А для когось – справжнє випробування. Щоб працевлаштування в іншому місті пройшло безболісно, кілька корисних порад.

Якщо в тебе є певна кваліфікація, починай пошук регіону, де вона стане у нагоді. Для прикладу – ти маєш освіту агронома або досвід роботи трактористом. Логічним у такому випадку буде пошук роботи в сільській місцевості. Якщо ж ти кваліфікований робітник з інструментом, то, ймовірно, швидко знайдеш роботу в промисловому місті.

Ти вже визначився з місцем, де хотів би працювати? Сміливо відправляй резюме потенційним роботодавцям. Тільки не забудь зазначити, що ти проживаєш в іншому місті та готовий до переїзду. Важливо також визначитися з житлом, адже далеко не всі роботодавці готові його забезпечити.

Якщо роботодавця зацікавило твоє резюме і він хоче запросити тебе на співбесіду, запитай, чи можливо її пройти онлайн? Під час співбесіди намагайся дізнатися якомога більше про компанію, де для тебе є робота, а також про обов’язки, які доведеться виконувати.

Можливо, у місті, куди тим плануєш приїхати на роботу, у тебе є друзі або знайомі, які допоможуть тобі адаптуватися на новому місці? Це, безперечно, плюс.

Запам’ятай: переїзд, пов'язаний зі зміною роботи – це важливий крок і легковажно ставитися до цього не потрібно. Ретельно все проаналізуй, а потім роби правильний вибір.

До речі, нагадуємо, що у нашій базі вакансій є робота з наданням житла ➡ https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ! ПРОФЕСІЯ «ПОКОЇВКА»

Професія «покоївки» популярна ще з давніх часів, коли в багатьох будинках для дотримання чистоти містився цілий штат покоївок. Сучасні фахівці працюють в готелях, пансіонатах та приватних будинках.

Одним з очікуваних результатів роботи покоївки повинно стати створення комфортних умов проживання клієнтів готельного закладу, аби вони почували себе як вдома.

Особливістю готельного господарства є цілодобовий цикл обслуговування, тому можна виділити основні професійні якості, якими повинна володіти покоївка: працелюбність, організованість, охайність, висока витривалість, комунікабельність, дипломатичність, здатність справляти гарне враження.

Професію «покоївка» можна отримати у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості .

Під час навчання Ви опануєте такі дисципліни як: «Основи електротехніки», «Основи правових знань», «Технологія обслуговування в готелях та туристичних комплексах», «Санітарія та гігієна в підприємствах готельного типу».

По завершенню теоретичного та практичного навчання майбутні покоївки отримують документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації («Покоївка» І розряду).

Термін теоретичного та практичного навчання - 2,8 міс.

Для безробітних громадян навчання безкоштовне.

У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За додатковою інформацією щодо умов та початку навчання звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

В рамках відзначення «Всеукраїнського тижня права», у грудні 2019 року спеціалістами Вовчанської районної філії ХОЦЗ для безробітних проведено інформаційний семінар "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці". До участі у заході були залучені начальник відділу «Вовчанське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Уханьова Марія і головний спеціаліст юридичного відділу апарату Вовчанської районної державної адміністрації Тіщенко Вікторія.

У Вовчанському коледжі ХНТУСГ ім. П. Василенка у грудні 2019 року також відбувся захід, приурочений до Всеукраїнського тижня права. Для формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо їх прав та свобод фахівці Вовчанської районної філії провели інформаційно - роз'яснювальну роботу серед студентської молоді щодо питань реалізації та захисту прав людини.

ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

Сьогодні, як ніколи, активно ведуться розмови про популярні професії в майбутньому. Ким бачать себе випускники шкіл і чи збігаються їхні очікування з прогнозами спеціалістів?

Найпопулярнішими спеціальностями серед українських абітурієнтів у 2019 році були: філологія, право, менеджмент, комп’ютерні технології, економіка, медицина тощо. Таку статистику подає Міністерство освіти і науки.

Швидкість життя сьогодні просто шалена, а вимоги до фахівців збільшуються в геометричній прогресії. Кого ж шукатиму HR-и вже зовсім скоро? І чиї навички та вміння цінуватимуться на вагу золота?

Екоаудитор, фахівець із переробки сміття, парковий еколог, екопровідник.

На часі – збереження довкілля та його відновлення. Тому затребуваними будуть представники саме таких професій.

Сіті-фермер

Хто це? Людина, яка зможе створити унікальну міську ферму на даху багатоповерхівки. До речі, такі ферми давно популярні в Сполучених Штатах. А в Україні підготовку таких спеціалістів уже здійснюють виші на спеціальності «Агроінженерія»

Андрогог

У сучасному світі щомісяця, якщо не щотижня, потрібно поповнювати професійні знання. На допомогу прийде андрогог, або коуч, або тьютор. Власне, це педагог, який займається освітою і вихованням дорослих.

Нанолікар, молекулярний дієтолог, генетичний консультант, консультант зі здорового старіння – такими професіями поповниться медична галузь.

Звісно, цей перелік можна продовжувати. Важливо зазначити: спеціаліст майбутнього повинен мати навички кількох галузей.

Заохочуйте дітей також до вивчення іноземних мов та розвитлу комунікативних здібностей. Це точно не буде зайвим, яку б професію не обрали ваш син чи донечка.

Вибір професії – це серйозно й відповідально! Перевірте здібності вашої дитини на платформі з профорієнтації на нашому офіційному сайті

➡ http://profi.dcz.gov.ua/

А також звертайтесь до фахівців Вовчанської служби зайнятості, які допоможуть Вам зорієнтуватись у вимогах програми та впевнено пройти тест на професійне самовизначення. Наша адреса: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15; телефон 4-23-80.

СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

Для шукачів роботи фахівцями Вовчанської районної філії ХОЦЗ на постійній основі проведяться семінари з орієнтації на службу в Збройних Силах України. Учасники заходів ознайомлюються з перевагами військової служби за контрактом, з пільгами, які передбачені чинним законодавством, з іншими нормативно-правовими актами. Представники Вовчанського районного військового комісаріату під час зустрічей надають відповіді на питання безробітних.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З МОЛОДДЮ

Одним з пріоритетних завдань служби зайнятості є профорієнтаційна робота з молоддю. Сучасні вимоги працевлаштування ставлять перед молодою людиною непрості завдання: знайти своє місце в нових умовах ринкових відносин, виявляти високопрофесійні якості, обізнаність, гнучкість до технологічних змін, бути високорозвиненою та соціально адаптованою людиною. Спеціалістом Вовчанської районної філії ХОЦЗ Світланою Федорковою у грудні 2019 року був проведений захід «Молодь на ринку праці» для студентів Вовчанського коледжу ХНТУСГ ім. П.Василенка, оскільки після закінчення навчального закладу частина випускників опиняється перед вибором: де саме і як шукати роботу?

Чому ж у молоді виникають проблеми?

1. Тому, що ніколи не шукали роботи.

2. Тому, що чекають, коли роботу знайдуть для них батьки, родичі або знайомі.

4. Тому, що чекають, поки їм будуть надсилати пропозиції роботи, і не прикладають достатньо зусиль щодо її пошуку.

5. Тому, що хочуть отримати роботу з високими заробітками і водночас з малими вимогами до досвіду претендента.

6. Тому, що шукають роботу тільки у вузькому проміжку своєї спеціальності, не звертають уваги на споріднені сфери, де також можуть бути потрібні їх знання і вміння.

7. Тому, що не хочуть зрозуміти, що перша обрана робота дає необхідний досвід, який можна потім використовувати на наступній посаді.

8. Тому, що хочуть отримати роботу не далеко від свого дому.

9. Тому, що при першій невдачі опускають руки і не йдуть вперто і наполегливо до поставленої мети тощо.

Водночас основними причинами молодіжного безробіття є невірно обрана спеціальність, відсутність досвіду роботи та завищені вимоги молоді до майбутнього місця роботи. Тому в процесі пошуку роботи необхідно тверезо оцінити себе, адекватно співставити вимоги, вигоди і недоліки вакансії з своїми знаннями, здібностями, навичками і досвідом й приймати рішення відповідально та усвідомлено.

ВИБІР ПРОФЕСІЇ – КРОК ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТТЯ

Вибір професії, яка відповідає інтересам і нахилам особистості молодої людини – завдання складне. Воно не завжди під силу підлітку, тому постійна, цілеспрямована допомога в формуванні інтересу і любові до певного виду професійної діяльності – одне із головних завдань державної служби зайнятості в профілактиці молодіжного безробіття.

Під час профорієнтаційного семінару, який був проведений спеціалістом Вовчанської районної філії Світланою Федорковою для учнів Вовчанської ЗШ №3, школярі ознайомилися з методикою проходження тестування на спеціалізованій онлайн сторінці сервісу «Моя професія: консультаційна мережа», яка допомагає у визначенні майбутньої професії, з актуальними вакансіями району, з можливістю навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ тощо. В заході також взяли участь навчальні заклади Вовчанського району – КЗОЗ «Вовчанський медичний коледж» та Вовчанський коледж ХНТУСГ ім. Петра Василенка, які із задоволенням розповіли присутнім про умови вступу до навчальних закладів та можливістю подальшого розвитку за отриманими професіями.

Сподіваємося, що проведена профорієнтаційна робота служби зайнятості дозволить випускнику правильно обрати професійний шлях, а також допоможе психологічно підтримати старшокласника та його батьків у прийнятті життєво важливого рішення.

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ – СКЛАДОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

05 грудня 2019 року на екскурсію в районний краєзнавчий музей завітали безробітні особи, зареєстровані у Вовчанській РФ ХОЦЗ.

Відвідувачі з цікавістю оглянули експозицію музею та виставку, розгорнуту в виставковій залі "Українці – нація героїв" до Дня Збройних Сил України. Знайомство з минулим рідного краю є складовою духовно-морального, патріотичного і громадянського виховання населення. Все це сприяє формуванню національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу.

Національно-патріотичне виховання сьогодні є одним із найголовніших пріоритетів державної політики в Україні, важливою складовою національної безпеки України. Патріотизм сьогодні є нагальною потребою держави, оскільки високий рівень патріотизму населення здатен забезпечити соціально-політичну стабільність та гідне місце країни в цивілізованому світі.

Заплановано цикл екскурсій для безробітних до краєзнавчого музею м.Вовчанськ. Бажаючих просимо звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул.1 Травня,15 або за тел.(05741)4-23-80, (05741)4-49-96.

3 РИСИ, ЯКІ ВИДІЛЯЮТЬ УСПІШНИХ ЛЮДЕЙ СЕРЕД ІНШИХ

Намагаючись дізнатися, що поєднує успішних людей, вчені провели шестирічне дослідження, в якому взяли участь три тисячі інноваційних керівників. Було виявлено, що більшості з них притаманні ці якості:

1. Здатність творчо шукати зв’язки

Креативні люди бачать зв’язки там, де не бачать інші. Вони вміють поєднувати концепції, проблеми та питання, які на перший погляд взагалі ніяк не пов’язані між собою.

Тобто коли така людина намагається вирішити якусь проблему, вона відкидає очевидні варіанти, шукаючи абсолютно неочікувані шляхи розв’язання складних питань. Нешаблонне мислення — це шлях до успіху.

2. Звичка завжди ставити запитання «Чому б і ні?»

Інноватори-мрійники ніколи не бояться робити те, чого до них ще ніхто навіть не намагався зробити. Вони завжди докладають чималих зусиль, щоб вийти за рамки обмежень.

3. Жага експериментів

У хорошого підприємця може народитися ідея. Але тільки креативні люди будь-яку ідею спочатку розкладають на частини. Вони намагаються тестувати усе й завжди. Усі думки та концепції підлягають тестуванню. Інноваторів не влаштовують ті знання, які вже всім відомі, їм потрібен власний досвід, здобутий на практиці.

Усі ці риси поєднанні однією метою — бажанням досліджувати. Отже, по-справжньому успішні та креативні люди — це, перш за все, захоплені дослідники. Саме допитливість є головним секретом успіху.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У ЛЮТОМУ 2020 РОКУ!

Увага! У лютому 2020 року у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбудеться посадка навчальних груп за наступними професіями:

✔Фрезерувальник: період навчання – 05.02.2020-15.07.2020, термін навчання – 5,4 місяці, 12 осіб у групі.

✔Верстатник широкого профілю: період навчання – 10.02.2020-01.10.2020, термін навчання – 7,8 місяці, 14 осіб у групі.

✔Виноградар: період навчання – 12.02.2020-05.05.2020, термін навчання – 2,8 місяців, 15 осіб у групі.

✔Монтажник гіпсокартонних конструкцій: період навчання – 17.02.2020-12.08.2020, термін навчання – 5,9 місяців, 15 осіб у групі.

✔Швачка: період навчання – 24.02.2020-05.06.2020, термін навчання – 3,4 місяці, 15 осіб у групі.

Навчання відбувається за адресою: Харківська обл., м. Дергачі, вул. Наукова,1. У разі потреби слухачі будуть забезпечені гуртожитком.

За більш детальною інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

Запрошуємо на навчання!

ІНСТИТУТ «КОНСУЛЬТАНТ РОБОТОДАВЦЯ»

З початку року в усіх центрах зайнятості України запрацював новий сервіс – Інститут «Консультант Роботодавця».

Цей проєкт є другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості. Основна мета новацій полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності області, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

Так у чому ж полягають основні переваги нового проєкту?

✅ За кожним роботодавцем закріплено окремого консультанта, який володіє детальною інформацією щодо діяльності підприємства, його поточної та перспективної потреби у кадрах.

✅ Роботодавцям надаються спеціалізовані послуги, які враховують особливості та потреби кожного окремого підприємства.

✅ Державна служба зайнятості дає можливість здійснити підготовку або підвищення кваліфікації кадрів під індивідуальне замовлення роботодавця.

20.01.2020 Вовчанською районною філією Харківського обласного центру зайнятості спільно з Приватний акціонерним товариством «Вовчанський агрегатний завод», в рамках впровадження Інституту «Консультант Роботодавця», був проведений круглий стіл, присвячений задоволенню кадрової потреби підприємства. В ході зустрічі була досягнута домовленість про проведення навчання зареєстрованих безробітних безпосередньо на підприємстві за професіями металообробного профілю. За підсумками круглого столу відбулось підписання угоди щодо співпраці.

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

01 лютого спливає час, до якого всім юридичним особам з чисельністю штатних працівників від 8 осіб потрібно подати звіт щодо виконання квот із працевлаштування людей, які мають додаткові гарантії в працевлаштуванні. Оскільки 1 лютого в 2020 року припадає на вихідний день, то звітність необхідно подати не пізніше 31 січня.

Звертаємо Вашу увагу на те, що уразі якщо роботодавець не виконує зазначену квоту, з нього буде стягнуто штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні, у межах відповідної квоти в двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент порушення.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 7, ☎ (05741) 4-33-37).

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТОДАВЦЯ – КРОК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

У січні 2020 року фахівцями Вовчанської районної філії ХОЦХ спільно з представниками ПрАТ «Вовчанський агрегатний завод» проведено цикл профінформаційних заходів «Презентація роботодавця» з метою інформування незайнятих осіб щодо кадрової потреби підприємства. Під час зустрічей присутні мали змогу отримали інформацію про наявні вакансії, переглянули відеоролик про діяльність заводу.

На сьогодні актуальними є такі вакансії:

шліфувальник

електрогазозварник

інженер-конструктор

фрезерувальник

налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням

апаратник нейтралізації

слюсар з механоскладальних робіт

оператор верстатів з програмним керуванням

Служба зайнятості Вовчанського району запрошує бажаючих пройти співбесіду з кадровою службою ПрАТ «Вовчанський агрегатний завод». Звертаємо Вашу увагу, що на підприємстві можливо проходження навчання безпосередньо на виробництві. Для жителів району буде розглянуто можливість компенсації витрат на проїзд.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО КЛІЄНТА – ПРІОРИТЕТ У РОБОТІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

Сьогодні основним пріоритетом державної служби зайнятості є розвиток сервісів, технології обслуговування клієнтів, впровадження цифрових рішень для зручності користувачів. Для цього фахівці Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості надають широкий спектр послуг, які допомагають людині в пошуку роботи, проводять профорієнтаційні заходи, спеціальне діагностичне тестування. Кар’єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально надають профконсультаційні послуги для кожного клієнта та відповідають на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.

Проведення підготовчих заходів дозволяє скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін.

Саме індивідуальний підхід до кожного клієнта з наданням професійних послуг допомагає безробітним особам у формуванні світогляду, що прискорює працевлаштування.

ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців - Освітній Портал, якій розміщено на головній сторінці державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/.

Відтепер онлайн-курси, вебінари та дистанційні програми від Центрів професійно-технічної освіти ДСЗ та безліч іншої цікавої інформації буде доступна на порталі для всіх, хто шукає роботу, прагне вдосконалити свої навички або започаткувати бізнес.

А найголовніше те, що більшість матеріалів на Освітньому порталі ДСЗ подаються у відеоформаті.

Команда ДСЗ впевнена, що освіта для дорослих має бути максимально доступною. Ми всі прагнемо розширити горизонт знань, і наш гаджет може бути засобом досягнення цієї мети. На освітньому порталі ДСЗ ми вже зібрали максимум інформації для користувачів.

Зручний інтерфейс забезпечить швидкий пошук у розділах: «Для роботодавців», «Для шукачів», «Для працівників ДСЗ».

Чекаємо вас на освітньому порталі ДСЗ за посиланням  http://skills.dcz.gov.ua/

І заздалегідь дякуємо за зворотний зв’язок – ваші відгуки та коментарі.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

КИМ БУТИ? ПРО РОБОТУ НАСТУПНОГО ДЕСЯТИЛІТТЯ

Початок нового року – привід відкривати щось нове. Освітній Портал, розташований на головній сторінці державної служби зайнятості (за посиланням  http://skills.dcz.gov.ua/), покликаний допомогти вам орієнтуватися в усьому новому, що стосується сфери зайнятості. Ми пропонуємо заглянути не на рік, а на ціле десятиліття вперед. Дізнатись про майбутні тенденції можна у звіті «Прогноз навичок: тенденції та виклики до 2030 року», яке підготував «Європейський центр розвитку професійної підготовки» (Cedefop). Дослідження стосується держав Європейського Союзу, хоча окремі його висновки можуть бути застосовані й до України. У цьому матеріалі ми виокремили 10 важливих питань, на які можна отримати відповіді з тексту дослідження.

Далі за посиланням https://cutt.ly/Krc890U.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ВІДЕОКУРС «ЯК ЗАПОЧАТКУВАТИ ВЛАСНУ СПРАВУ?»

Є оригінальна бізнес-ідея? Але разом із нею невпевненість на додачу?

Освітній Портал, розташований на головній сторінці державної служби зайнятості (за посиланням  http://skills.dcz.gov.ua/), пропонує відеокурс «Як започаткувати власну справу?»

Наш експерт розповість, як написати бізнес-план, який реально «працює», що таке стартовий капітал і для чого знадобиться маркетинговий план.

Відеокурс за посиланням  https://cutt.ly/VrbV0MA. До всіх слухачів разом зі знаннями прийде натхнення.

Якщо ви до того ж перебуваєте на обліку як безробітний, то можете спробувати започаткувати власну справу за сприяння служби зайнятості. До речі, торік 2,4 тисячі безробітних скористалися такою можливістю.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ДЕРЖАВА ІЗРАЇЛЬ – ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

У рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях ринку праці Держави Ізраїль та Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь) між Міністерством соціальної політики та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль триває підбір кандидатів на працевлаштування в Державу Ізраїль за наступними спеціальностями:

• арматурник - обов’язковим є вміння читати плани будівництва;

• опалубник - обов’язковим є вміння читати плани будівництва;

• лицювальник-плиточник;

• штукатур.

Документи, які подаються до заяви для включення до реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїль:

1. Документ, що посвідчує особу заявника (паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України);

2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (дійсний не менше 18 місяців);

3. Ідентифікаційний номер;

4. Паспорт та ідентифікаційний номер дружини (якщо кандидат перебуває у шлюбі);

5. Копії цих документів.

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Державі Ізраїль:

1. Громадянство України.

2. Ніколи раніше не працював в Ізраїлі.

3. Не мати родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер.

4. Не мати судимості.

5. Мати хороше здоров’я, не страждати від хронічних захворювань, включаючи (але не обмежуючи ними) туберкульоз, гепатит, сифіліс, гонорею та СНІД.

6. Бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах (спека та холод), включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

7. Володіти професійними навиками, досвідом і високим рівнем здібностей в одній із зазначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник та штукатур.

Кандидати на подальше тимчасове працевлаштування у Державі Ізраїль мають можливість звернутись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості для подачі заяви та відповідних документів.

ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З КОМП’ЮТЕРОМ – СУЧАСНІ ВИМОГИ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ МЕДИЧНИХ УСТАНОВ

В зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я виникає потреба в підвищенні компетенцій медичних працівників, в тому числі з основ комп’ютерної грамотності, так як медичні заклади переходять на нову електронну систему ведення справ – електронні черги, електронні медичні книжки, електронні рецепти. У січні на базі Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості закінчила курси підвищення кваліфікації четверта група медичних працівників та приступила до навчання п’ята. Навчання відбувається за навчальною програмою «Автоматизація офісної роботи. Рівень І», розробленою спеціалістами Харківського центру професійно-технічної освіти ДСЗ. Переконані, що отримані знання стануть у нагоді в професійній діяльності наших випускників!

11 «НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗОН» РЕЗЮМЕ І ЯК ЇХ ВИПРАВИТИ

Резюме – це перша сходинка на шляху до бажаної роботи, і якщо не докласти достатньо зусиль під час написання цього документа, потрапити на співбесіду, можливо, не буде шансів. Які саме особливості резюме можуть насторожити роботодавця, і як їх виправити?

1. Незрозуміла ціль пошуку роботи

Не рекомендується перераховувати усі цікаві для себе посади – особливо з різних напрямків. Якщо ви розглядаєте кілька галузей для працевлаштування, краще адаптувати резюме для кожного з них.

Оптимальний варіант – записати в рядку «ціль» бажану посаду, причому ідеально – саме в такому варіанті, як вона називається в конкретній організації (сформульована у вакансії).

2. Замало інформації

Професійної скромності на час пошуку роботи варто позбутися, тому необхідно перерахувати максимум своїх успіхів, записати всі свої основні досягнення. У розділі про освіту варто записати не лише свій виш, а і усе додаткове навчання, яке ви проходили і яке стосується професії - тренінги та курси, онлайн-навчання.

3. Забагато інформації

Коли досвід великий, то записати необхідно тільки те, що стосується і буде корисним у межах бажаної посади (досвід, навчання, навички). Пам’ятайте: оптимальний обсяг резюме – 1-2 сторінки змістовного тексту.

4. «Прогалини» у досвіді

Йдеться про періоди, коли трудова діяльність переривається. Це може бути пов’язано з особистими причинами – лікуванням, відпусткою по догляду за дитиною, навчанням, роботою над власним проектом тощо. Це можна зафіксувати у резюме – наприклад, інтенсивний курс навчання або робота над персональним проектом, про це можна також розповісти і на співбесіді.

5. Багато місць роботи по кілька місяців

Для багатьох роботодавців це ознака того, що кандидат поки що не знайшов себе, або не готовий доводити справи до кінця. Проте сучасні тенденції на ринку праці можуть бути аргументом на вашу користь: це здатність швидкої адаптації, висока стресостійкість, здатність до навчання.

6. Досвід, що не відповідає бажаній посаді

Якщо ви бажаєте змінити сферу діяльності – це варто відобразити в резюме, тобто що саме ви встигли зробити для цього, і на на що здатні та готові піти, щоб займатися улюбленою справою. Наприклад, що ви пройшли профільне навчання, і готові перейти на посаду з перспективою розвитку.

7. Відсутність досвіду

Якщо ви тільки розпочинаєте кар’єрний шлях та ще не маєте професійних досягнень, зазначте ваші успіхи у тих галузях, які розкривають вашу особистість.

8. Неправдива інформація

У часи соціальних мереж приховати інформацію майже неможливо. Представник роботодавця, який буде розглядати вашу кандидатуру, обов’язково перевірить надані вами дані для достовірності. І якщо неправда все-таки буде доведена – такого кандидата навряд чи запросять до команди.

9. Недоречне фото

Додати свою фотографію можна, а деякі роботодавці стверджують, що навіть варто – це дозволяє виділитися серед інших кандидатів як мінімум візуально. Але фото має бути доречним: без друзів, домашніх тварин, келихів пива. Ідеально – світлина в діловому одязі та високої якості.

10. Недопрацьовані форма або зміст

І перше, і друге має значення. Резюме має бути, насамперед, змістовним, щоб роботодавець мав повну картину вашого досвіду, та легким до сприйняття. Тож не забудьте відформатувати текст, єдиний шрифт та міжрядковий інтервал.

11. Неадекватні побажання щодо зарплати

Цю інформацію можна взагалі не вказувати в резюме, а обговорити вже на співбесіді. Але якщо писати, то необхідно піклуватися про те, щоб рівень був адекватним. Проведіть невеликий аудит та та подивіться, які зарплати фігурують у резюме та вакансіях для фахівців вашого рівня.

Шановні клієнти служби зайнятості, не витрачайте свій час! Звертайтесь до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, які із задоволенням нададуть кваліфіковану консультацію, допоможуть при складанні змістовного та структурованого резюме, направлять на професійне навчання для підвищення власної конкурентоздатності – це підвищить ваші шанси знайти гарну роботу. Наша адреса: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ЯК БРЕХНЯ В РЕЗЮМЕ ВПЛИВАЄ НА ОТРИМАННЯ РОБОТИ

Статистика свідчить, що більше половини тих, хто знаходиться в пошуках роботи, брешуть у резюме і не бачать у цьому нічого страшного, адже вважають, що про маленькі вигадки ніхто не дізнається. Але роботодавці стверджують, що більшість обманів у резюме стають зрозумілими ще під час співбесіди, і це для них вагомий привід відмовити кандидату. Отже, як бути, якщо дуже хочеться прикрасити реальність, щоб підкорити рекрутера?

Посада

Найчастіше пошукачі брешуть про займані посади. Вони приписують собі вищі досягнення та кар’єрний ріст, які не відповідають їх компетенціям. За словами рекрутерів, таку брехню легко можна виявити вже під час співбесіди. Адже кандидат не може дати чіткої відповіді про свої посадові обов’язки, досягнення та не знає, як застосувати названі вміння на практиці.

Зрозуміло, що такий претендент може не розраховувати на позитивне рішення. Можливо, його навіть додадуть до чорного списку компанії. Пошукачі обґрунтовують таке прикрашення дійсності тим, що у них була можливість отримати вищу кваліфікацію, але за збігом обставин вони її втратили, або їм просто не дали себе проявити. Але, перш ніж обманювати роботодавця, декілька раз подумайте чи воно того варте.

Досвід роботи

Друга найпопулярніша за кількістю брехні категорія – це досвід роботи. Тут одні накидають собі декілька зайвих місяців, щоб уникнути запитань про перерву, інші – замовчують місця своєї роботи, щоб вони не завадили їм отримати бажану посаду. Розкусити такого кандидата важче і, можливо, правда випливе, коли він вже отримає посаду. Але у роботодавця можуть виникнути нові питання і, знайшовши відповіді на них, він більше не захоче бачити частиною своєї команди такого співробітника. А пошукачеві знову доведеться прикрашати свій досвід роботи, щоб не здатися літуном.

Сімейний стан та вік

Щоб відповідати вимогам роботодавця, пошукачі часто приписують собі зайвий рік-два або ж навпаки роблять себе молодшими. Також люблять кандидати на посаду говорити неправду про свій сімейний стан. Дехто вважає, що одружені працівники справляють враження серйозніших та стабільніших людей. Інші переконані, що наявність сім’ї, а особливо дітей, можуть завадити їм отримати бажану посаду. Адже роботодавець зробить висновки, що такий співробітник не зможе повністю віддатися роботі. Але таку брехню легко виявити під час прийняття на роботу з пакету документів, які ви надаєте.

У паспортах старого зразку рекрутер знайде і вашу дату народження, і відомість про сімейний стан та наявність дітей. Можливо, ця маленька брехня не стане причиною відмови вам, але репутацію точно зіпсує.

Навички

Часто трапляється так, що пошукач натрапляє на чудову вакансію, яка відповідає його вимогам та кваліфікації, але йому не вистачає декілька необхідних навичок, щоб відповідати їй на всі сто. Тоді бажання приписати потрібні вміння виникає саме собою. Рекрутеру буде важче перевірити, що ви вмієте і навряд чи він буде виділяти час для тестування кандидатів за кожною навичкою.

Часто трапляється так, що вигадані вміння так і не знадобляться в роботі та ніхто ніколи не здогадається про маленький обман. Але переважно вимоги у вакансії вказані не просто так. І якщо компанія працює з іноземними партерами та вимагає відмінні знання англійської мови, то ваші реальні «London is the capital of Great Britan» дуже швидко стануть явними. Можливо, такі кандидати з легкістю влаштуються на роботу, але навряд чи їм вдасться пройти випробувальний термін.

Роботодавці перш за все люблять відкритих людей, які не приховують важливих деталей свого професійного життя. Тому якщо ви наважитеся пояснити прогалини у досвіді чи інші чорні плями вашого резюме, то це лише підвищить рівень довіри до вас. І навіть якщо вам не вдасться отримати бажану посаду, роботодавець залишиться гарної думки про такого кандидата і, можливо, згодом ви отримаєте ще кращу пропозицію.

Ви вагаєтесь чи у вас виникли додаткові питання – запрошуємо взяти участь у тренінгу «Підготовка резюме». За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

СІМ ПОРАД ДЛЯ ІДЕАЛЬНОГО ФОТО В РЕЗЮМЕ

Відомо, що фотографія у декілька разів підвищує шанси вашого резюме отримати відгук. Більшість роботодавців не хочуть запрошувати на співбесіду безликого кандидата, а для декого фотографія – взагалі чи не найважливіший пункт. Адже існують професії, де зовнішній вигляд грає чималу роль, і рекрутери відразу хочуть розуміти, чи підходите ви на вакантну посаду. Але обрати правильне фото, щоб з першого погляду підкорити HR-фахівця, непросто. Нумо розбиратися, які нюанси потрібно врахувати, коли мова йде про знімок для резюме.

Якість

Фото для резюме обов’язково повинно бути чітким та мати природні відтінки. Фотографії з інстаграмними фільтрами та чорно-білі краще залишити для домашнього архіву, а неякісні – взагалі видалити. Зверніть увагу також на розмір. Рекрутер не повинен брати лупу, щоб роздивитися ваше обличчя, і разом з тим фото не має займати всю сторінку. Більше одного знімку додавати також не варто, щоб не справити враження самозакоханої людини.

Актуальність

Важливим критерієм є також актуальність фото. Буває, що рекрутер чекає брюнетку з короткою стрижкою і в окулярах, а на співбесіду приходить довговолоса білявка. Це не смертельно, але фахівці радять додавати до резюме актуальні фотографії, щоб не підірвати рівень довіри до вас. Навіть якщо вам здається, що на знімку п’ятирічної давнини ви виглядаєте набагато краще і дуже хочете підкорити роботодавця таким фото, постарайтеся відмовитися від цього задуму.

Ніяких селфі

Більш професійно виглядають фото, зроблені іншою людиною, а не вам самим. Спеціалісти радять скористатись послугами фотографа і зробити якісні знімки у діловому стилі. Але якщо це для вас розкіш, то краще попросіть про допомогу друзів чи родичів. Про фронтальну камеру та селфі у дзеркалі взагалі потрібно забути.

Портрет

Фотографія для резюме повинна бути портретною. Уникайте знімків у повний зріст чи тих, де ви лежите, дивитесь зі спини або на перший план потрапляє не ваше обличчя. Також не слід прикріпляти фотографії з друзями, родичами, коханими тощо. На фото для резюме повинні бути обличчя та плечі. Але разом з тим воно не повинно нагадувати ваш паспорт, адже таке фото не здатне передати весь шарм кандидата. Не варто на фото кривлятися, гримасувати чи грати бровами. Найкраще буде, якщо ви сфотографуєтеся у півоберта зі щирою усмішкою.

Задній план

Фотографія з корпоративу, де в кадрі танцюють ваші колеги, а ви у руках тримаєте келих, – не найкращий варіант для резюме. Перш за все уникайте надмірно неформальної обстановки в кадрі: там не повинно бути ані килимів на стінах, ані визначних пам’яток, ані вашої дизайнерської кухні. Для фону можна використати робоче місце або стіну в нейтральних відтінках.

Зовнішній вигляд

Уважно поставтеся до свого одягу для фотографії: він повинен бути у діловому стилі, без яскравих деталей. Якщо ви прагнете сподобатися роботодавцю, то забудьте про будь-які занадто відкриті декольте, майки та топи. Як би ви не пишалися своєю фігурою, фото з голим торсом або у спідній білизні навряд чи допоможуть вам отримати запрошення на співбесіду. Жінкам варто потурбуватися і про макіяж та зачіску. Вони також повинні відповідати діловому стилю і не бути занадто екстравагантними.

Охайний одяг, доброзичлива посмішка та нейтральний фон – найкраще рішення для вдалої фотографії в резюме.

Відповідність вакансії

Для того, щоб фотографія в резюме зіграла на вашу користь, вона має максимально відповідати вакансії та компанії, в яку ви її надсилаєте. Наприклад, якщо ви претендуєте на офісну посаду, то ваше фото краще зробити у діловому образі та у відповідній обстановці. Якщо ж ви прагнете працювати, до прикладу, ведучим, то цілком нормально буде додати фотографію зі сцени з мікрофоном у руках. Також ви можете переглянути на сайті компанії фотографії співробітників, щоб зрозуміти, як потрібно виглядати, щоб асоціюватися у рекрутера зі спеціалістом, який вже працює у їхній компанії.

Під час вибору фотографії для резюме пам’ятайте, що ви на ній повинні виглядати так, як би пішли на співбесіду до компанії мрії. Тому врахуйте всі нюанси та зробіть своє ідеальне фото.

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ПРИНЦИПИ САМОПРЕЗЕНТАЦІЇ

Щоб правильно презентувати себе на співбесіді, треба дотримуватись деяких порад:

• мати відповідний зовнішній вигляд;

• подавати інформацію чітко і коротко;

• не відповідати питанням на питання;

• озвучувати достовірні факти;

• не вживати запозичені слова;

• добре вивчити компанію і пропоновану посаду.

Той, хто володіє технікою самоподачі, має великий шанс на успіх. Адже враження про людину складається в першу хвилину. Від нього буде залежати хід всієї співбесіди.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ВІСІМ РЕЧЕЙ, ЯКІ НЕОБХІДНО ВЗЯТИ НА СПІВБЕСІДУ

Співбесіда – це досить важлива подія для кожного. Здебільшого, ви заздалегідь починаєте до неї готуватися: думаєте, що одягнути, яким транспортом краще добиратися, яких запитань від рекрутера варто чекати та що взяти з собою.Ми склали список найпотрібніших речей на співбесіді, який допоможе вам нічого не забути, зберігати спокій і стати ідеальним кандидатом на вакантну посаду у компанії вашої мрії.

Резюме

Найголовніше, що вам може знадобитися під час співбесіди – це паперова версія резюме (можна взяти відразу декілька екземплярів). Погодьтеся, неприємно, коли HR-фахівець запитує вас про резюме, а ви його з собою не взяли. Рекрутер, безумовно, знайомий з ним і воно в нього повинно бути, але трапляються випадки, коли він не може знайти резюме або на співбесіді присутні керівники і на всіх не вистачає одного екземпляра. Якщо візьмете з собою декілька копій, ви продемонструєте свою підготовленість та зарекомендуєте себе турботливим колегою.

Паспорт

Документ з вашою фотокарткою може знадобитися не на самій співбесіді, а для того, щоб отримати тимчасову перепустку та потрапити в офіс компанії. HR-фахівець повинен попередити вас про це ще під час телефонної розмови. Але навіть якщо нічого про паспорт не було сказано, краще про всяк випадок захопити його з собою або принаймні мати у гаманці водійські права.

Портфоліо

Якщо ви претендуєте на творчу посаду, невіддільною частиною вашої самопрезентації повинні бути приклади робіт. Ви можете взяти їх у паперовому вигляді або мати в електронному форматі. Візьміть на співбесіду лише декілька своїх найкращих робіт та покажіть їх роботодавцю. Якщо буде необхідно, то повне портфоліо можете надіслати пізніше на електронну пошту. До речі, останнім часом представники артистичних професій часто взагалі не складають резюме, а знайомлять рекрутера відразу зі своїм портфоліо.

Рекомендації

Якщо у вас вже є досвід роботи, рекомендації від колишніх роботодавців відразу додадуть вам балів під час співбесіди. Можливо, рекрутер у вас їх не попросить, але краще бути підготовленим і наприкінці співбесіди самому запропонувати надати рекомендації. У списку повинно бути декілька рекомендацій, інформація про те, як ви познайомилися з авторами, і їх контакти.

Записник і ручка

Навіть якщо у вас феноменальна пам’ять, краще не розраховувати лише на неї та взяти з собою записник та ручку. Під час співбесіди може виникнути потреба занотувати важливі моменти, контактні дані чи перші завдання. Якщо ви покладетеся на свою пам’ять, а потім забудете важливі нюанси і доведеться телефонувати рекрутеру для уточнення – це зіграє не на вашу користь. У той час як наявність таких простих предметів як записник та ручка справить про вас враження серйозно налаштованої та відповідальної людини.

Перелік запитань

У блокнот ви можете записати список питань, які потрібно поставити роботодавцю, щоб нічого не забути. Спеціалісти радять підготувати список запитань зарання, тоді надмірне хвилювання не дасть вам розгубитися і здатися рекрутеру байдужим. Питання можуть стосуватися наступних етапів співбесіди, корпоративної культури, додаткової інформації про компанію тощо. Головне – вони повинні бути конкретними і показувати рекрутеру, що ви готувалися до співбесіди, а значить – ви старанний співробітник, який прагне працювати саме в їх компанії.

Вода

Через хвилювання у горлі може пересохнути і ви не зможете вимовити ні слова. Розраховувати на те, що HR-фахівець запропонує вам склянку прохолодного напою, буде необачно. Особливо вода необхідна в літню пору року, коли ви дорогою до офісу компанії мрії проходите декілька кіл пекла у громадському транспорті. До того ж вода, випита дрібними ковтками, допоможе вам впоратися з надмірними хвилюванням.

Маршрут до офісу

У сучасному світі навряд чи хтось буде використовувати паперову карту, тому ви повинні мати заряджений смартфон, де через п’ять хвилин користування не закінчиться інтернет. Заздалегідь визначте, яким транспортом будете добиратися до офісу, скільки часу займе дорога та прокладіть маршрут в онлайн карті.

До співбесіди, обов’язково потрібно готуватися і продумати все заздалегідь. Та головне не забутися взяти гарний настрій, увімкнути весь свій шарм і з перших хвилин зачарувати роботодавця своїм професіоналізмом!

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ПРИЙОМИ І МЕТОДИ ЕФЕКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ

Щоб бути переконливим необхідно уміти правильно застосовувати певні прийоми та методи ефективного спілкування. Наприклад, відповідаючи на запитання необхідно бути конкретними та чесними. HR-менеджери, спеціалісти з підбору персоналу – в першу чергу помічають нечесність з боку претендента. Це відразу відштовхує. Крім того, ваші слова легко перевірити, якщо звернутись на ваше попереднє місце роботи. Тому будьте чесними, відповідаючи на будь-яке питання, професійне чи особистого характеру.

Неконкретні запитання роботодавці ставлять дуже часто. Причому досвідчений співрозмовник робить це абсолютно свідомо – щоб подивитися, як претендент вийде з нестандартної ситуації.

Пауза – дієва зброя у діловій розмові, у тому числі під час співбесіди. Потрібно вміти тримати паузи. Скажімо, вам було поставлене питання. Ви на нього відповіли – і чекаєте наступне. А інтерв’юер дивиться на вас, ніби чекаючи продовження. Деякі претенденти не витримують стресової ситуації і починають розвивати вже закінчену розповідь. Можна також, скориставшись паузою, взяти ініціативу у свої руки і поставити запитання інтерв’юерові щодо особливостей структури, перспектив розвитку організації, до якої ви маєте намір працевлаштуватися.

Активне слухання. Поставивши запитання, інтерв’юер застосовує прийоми активного слухання – тобто, демонструє велику зацікавленість оповіданням претендента. Дивиться на співрозмовника уважно і підбадьорливо, киває, каже «Так, так…» чи «Дуже цікаво…», щось записує тощо. Нерідко претендент не може навіть правильно сформулювати головне питання, яке, власне, й було задане. І вибачається за те, що захопився. Як же бути? Намагайтеся дати відповідь навіть на найскладніше питання за одну-дві хвилини. Можна, наприклад, окреслити у відповіді лише ключові моменти – і сказати про свою готовність відповісти докладніше, якщо у цьому є потреба.

Спонукання до відвертості. Вправний співрозмовник може демонструвати дуже привітне та дружнє до вас ставлення – і таким чином запрошувати до відвертості. Це теж одна з пасток. Стежте за собою, тримайтесь привітно, але намагайтеся не казати зайвого. Навіть якщо інтерв’юер викликає величезну симпатію.

Нерозуміння. Ви зрозуміли питання – і, як вам здається, добре на нього відповіли. Проте роботодавець каже, що не зрозумів. Ви ще раз відповідаєте – а він знову каже, що не зрозумів. Насправді за допомогою такого прийому вас можуть просто перевіряти на стійкість до стресів. Часто, опинившись в подібній ситуації, дехто з кандидатів може просто розгубитись. А хтось буде роздратований і почне поводитися агресивно. І те, й інше погано. Правильний вихід – не втрачаючи самовладання, спокійно уточнювати, що саме «не зрозумів» інтерв’юер. І, витягнувши з нього уточнення, терпляче пояснювати ще раз.

Чистої води провокація. Припустимо, ви розповідаєте про свій досвід виконання певних робіт. А співрозмовник, уважно вислухавши, каже раптом: «Тобто ви цим практично не займалися – я правильно зрозумів?». На таку провокацію краще спокійно сказати: «Ні, неправильно. Я займався цим чимало й серйозно». І спокійно випробовувати паузою самого інтерв’юера. Особливо добре, якщо у цей момент ви демонструєте доброзичливість і упевненість в собі.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК ПІСЛЯ СПІВБЕСІДИ: ЯК ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ ВІД РОБОТОДАВЦЯ?

Після важливої співбесіди приходить важкий період очікування зворотного зв’язку від роботодавця. Чекати доводиться часом занадто довго. Існують також компанії, які не турбуються про те, щоб повідомити своє рішення, яке прийняли не на користь кандидату.

Часто роботодавці вже на співбесіді точно знають, що не запросять вас на наступний етап, але обмежуються стандартними фразами типу: «Ми вам зателефонуємо». Компанії, які дають зворотний зв’язок за будь-яких обставин, здебільшого, обмежуються стандартною розсилкою, в якій йдеться, що справа не у вас, але позитивну відповідь отримав інший кандидат.

Негативну відповідь важко озвучувати, та психологи стверджують, що такий результат з обґрунтуванням причин важливо чути кандидату. Це допоможе підтримати його самооцінку на належному рівні, зрозуміти, куди потрібно рухатися далі та над якими проблемними аспектами попрацювати. Тому пошукачам потрібно брати ситуацію у свої руки та починати стукати у зачинені двері. Не бійтеся здатися занадто набридливим, адже 60% HR-фахівців вважають, що така ініціатива підкреслює цілеспрямованість та зацікавленість кандидата. Отже, навіть якщо вас обійшов сильніший претендент, вашу кандидатуру запам’ятають і повернуться до неї, коли буде вакансія.

Домовляйтеся про зворотний зв’язок

Найкращий час заговорити про зворотний зв’язок – кінець співбесіди. Ввічливо запитайте рекрутера: «Підкажіть, будь ласка, чи буде зворотний зв’язок та коли його можна чекати?». Додайте, наскільки для вас важливо розуміти та знати, над чим працювати, щоб бути більш затребуваним на ринку праці і легше знайти роботу у майбутньому. Також, можете поцікавитися, чи буде доречним після закінчення домовлених строків самому зателефонувати та дізнатися про рішення роботодавця.

Дзвонити чи писати?

У цифрову епоху всі звикли переносити спілкування у формат листування, але під час телефонної розмови HR-фахівець може вам сказати більше, ніж напише. Втім, більшість спеціалістів не радять дзвонити рекрутеру, якщо це не було обумовлено попередньо. Тому краще нагадати про себе листом. У ньому обов’язково відрекомендуйтеся, нагадайте дату проведення співбесіди та посаду, на яку ви претендуєте. Далі поцікавтеся, чи не прийнято ще рішення стосовно вашої кандидатури. Також можете додати, що не хочете квапити компанію, а всього лиш нагадуєте про себе, тому що вас дуже зацікавила ця робота, і домовитися про телефонну розмову.

Іще один спосіб отримати відповідь від рекрутера – це чат між роботодавцями та пошукачами на robota.ua. Встановлюючи мобільний додаток, ви завжди залишаєтесь на зв’язку і можете оперативно отримувати відгук від HR-фахівців.

Соцмережі

Нагадати про себе ви також можете за допомогою соцмереж, просто додавшись у друзі до рекрутера. Якщо мова йде про професійні соцмережі, то HR-фахівець сам може вам запропонувати потоваришувати там.

Коли говоримо про особисті сторінки у Facebook чи Instagram, то тут є певні обмеження та правила. По-перше, якщо ви стукаєтеся у друзі до роботодавця, пам’ятайте, що ваша сторінка – це ваша візитна картка, а інформація на ній може зіграти не на вашу користь. По-друге, потрібно врахувати те, що рекрутер чи потенційний керівник додають у друзі лише своїх знайомих, тому вашу заявку можуть проігнорувати. Разом з тим на сторінці рекрутера чи керівника часто можна зустріти цікаві вакансії. Спеціалісти з нетворкінгу радять все ж привести свою сторінку у соцмережі до ладу та стукатися у друзі до всіх, хто може бути вам корисним.

Якщо сказано «ні»

Негативну відповідь потрібно прийняти без зайвих запитань та з’ясування стосунків. Ні в якому разі не звинувачуйте HR-фахівця у необ’єктивності та не переконуйте його в тому, що ви кращий кандидат на вакантну посаду. Навряд чи це вплине на зміну рішення, а лише залишить про вас не дуже приємні спогади, і тоді вас більше ніколи не запросять у цю компанію. Найкраще буде, якщо ви подякуєте за зворотний зв’язок і запитаєте, над чим вам потрібно попрацювати.

Якщо ви не потрапили у компанію мрії, не варто опускати руки. Відстежуйте вакансії, потоваришуйте з кимось зі співробітників компанії та запитуйте про вакансії у нього або ж періодично нагадуйте рекрутеру про себе листом. Але тут важливо не перетнути межу. Не починайте відгукуватися на всі підряд вакансії та не надсилайте щотижня безглузді листи HR-фахівцю.

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

Бажаємо вам успіхів у працевлаштуванні!

СІМ ПОРАД ДЛЯ ВДАЛОГО ПРОХОДЖЕННЯ ВИПРОБУВАЛЬНОГО ТЕРМІНУ

Ви отримали гарну роботу і тепер вам здається, що все найстрашніше позаду: більше не потрібно розсилати резюме і вигадувати оригінальні супровідні листи, хвилювання від співбесіди залишиться лише у страшних снах і ви назавжди забудете про шахрайські компанії. Але насправді розслаблятися ще рано, адже попереду на вас чекає випробувальний термін – не менш хвилюючий та відповідальний етап. Пройти його успішно може бути важче, ніж здається на перший погляд.

Існують компанії, які серйозно ставляться до онбордінгу (процесу прийняття та адаптації на роботі нового співробітника). Новачку призначають куратора, який допомагає увійти в курс справи, поступово зануритися у різноманіття робочих завдань та найти спільну мову з колективом. Час від часу HR-фахівець разом з наставником проводять зустрічі, щоб дізнатися, як новий працівник адаптується до роботи. Але для більшості компаній такий обордінг залишається недосяжною мрією і співробітнику самому доводиться навчатися нового. Ось декілька порад, що допоможуть вам домогтися потрібного кінцевого результату.

Ознайомтеся з корпоративними правилами

Для початку потрібно дізнатися норми, які існують всередині компанії: наявність дрес-коду, дотримання робочого графіку, правила спілкування між колегами та з керівництвом тощо. Під час випробувального терміну обов’язково потрібно слідувати всім нормам, приходити вчасно в офіс та не проводити половину робочого дня у місцях для паління. Разом з тим, не варто надовго затримуватися на роботі, щоб у керівництва не виникало зайвих запитань і враження, що ви не можете розібратися протягом дня зі своїми обов’язками.

Зосередьтеся на роботі

На випробувальному терміні вам необхідно показати себе як професіонал, який може справитися з будь-якими завданнями. Тому на початковому етапі не варто витрачати свій час не безглузде спілкування з колегами, збирання пліток та перевірку соцмереж. Краще повністю присвятити себе роботі і справити враження на керівництво та колег своїм професіоналізмом та знаннями, а на неробочі справи у вас ще буде час після успішного проходження випробувального терміну.

Не бійтеся ставити питання

У новачків часто не вистачає специфічних знань для виконання завдань, але через надмірну сором’язливість вони не ставлять питань керівництву чи колегам і роблять помилки. Пам’ятайте, що навіть безглузді запитання – це краще, ніж шкода від помилок. Тому не бійтеся перепитувати у колег чи начальника, коли не знаєте, як правильно зробити.

Проявляйте ініціативу

Не потрібно також вважати себе занадто недосвідченим та боятися пропонувати свої ідеї та рішення. Можливо вони сподобаються керівництву та допоможуть успішно пройти випробувальний термін. Також ініціюйте знайомство з колегами: спілкування з ними допоможе зменшити стрес від нової роботи та отримати необхідні підказки.

Запасайтеся знаннями

Обов’язково вивчіть інструкції, продукт, правила компанії. Вони вам необхідні не для успішного проходження тестування чи усної перевірки від роботодавця, а для щоденної роботи з клієнтами та документами. А значить знання правил безпосередньо впливає на успішність проходження випробувального терміну. Також не варто відмовлятися, якщо начальник пропонує вам пройти профільні курси. Не задирайте голову з думками, що ви і без них профі. Пам’ятайте, що знання зайвими не бувають.

Нічого не плануйте

На час проходження випробувального терміну не ставте перед собою додаткові великі цілі поза роботою. Наприклад, початок занять бальними танцями чи навчання в автошколі краще відкласти на декілька місяців. Нові обов’язки, колеги та корпоративна культура – це стрес для організму, а додаткове навантаження посилює його і зменшує сили. У перші місяці на новій роботі дозвольте собі більше відпочивати, збільшіть тривалість сну та не вживайте шкідливої їжі.

Поставте запитання собі

Випробувальний термін призначений не лише для того, щоб роботодавець перевірив працівника. Ви також повинні придивитися до компанії, її корпоративної культури, завантаженості, колективу та інших важливих для себе речей. Тому обов’язково запитайте себе: «Мені подобається ця робота?». Якщо між очікуваннями та реальністю велика різниця, а бажання їхати в офіс кожного ранку все менше, то сміливо звільняйтеся з цієї роботи та відправляйтеся на нові пошуки.

За додатковою інформацією звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 2, ☎ (05741) 4-49-96; та каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).


ВІТАЛІЙ МІРОШНИК

голова Вовчанської райдержадміністрації